Նիդերլանդների խորհրդարանը բանաձև է ընդունել՝ Ադրբեջանից պահանջելով դուրս բերել ուժերը Հայաստանի տարածքից
Նիդերլանդների խորհրդարանը ձայների գերակշիռ մեծամասնությամբ ընդունել է բանաձև, որով կոչ է անում կառավարությանը ջանքեր գործադրելու, որպեսզի Եվրամիությունը պահանջի Ադրբեջանից անմիջապես դուրս բերել ուժերը Հայաստանի տարածքից։ Այս մասին հայտնում է Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանությունը։
«Պալատը,
լսելով քննարկումները, արձանագրելով, որ Ադրբեջանի զորքերը ներխուժել են Հայաստանի տարածք, նպատակ ունենալով կանխելու հակամարտության հնարավոր սրումը, կոչ է անում կառավարությանը պնդելու (Եվրոպական) Խորհրդում՝ միանալու Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնի՝ Ադրբեջանին ուղղված՝ անմիջապես զորքերը դուրս բերելու պահանջին։

Парламент Нидерландов принял резолюцию, потребовав от Азербайджана вывести войска с территории Армении
Парламент Нидерландов подавляющим большинством голосов принял резолюцию с призывом к правительству страны приложить усилия, чтобы Европейский Союз потребовал от Азербайджана немедленно вывести свои войска с территории Армении. Об этом сообщает посольство Армении в Нидерландах.
В резолюции говорится: «Выслушав дискуссии, констатируя, что азербайджанские войска вторглись на территорию Армении, с целью предотвратить возможную эскалацию конфликта, Палата призывает правительство настоять в (Европейском) Совете присоединиться к президенту Франции Макрону в требовании, чтобы Азербайджан немедленно вывел свои войска».