Հենրիխ Մխիթարյանն առատաձեռն առաջարկ է ստացել ռուսական ակումբներից մեկից
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ռուսական ակումբներից մեկից ֆինանսական տեսանկյունից առատաձեռն առաջարկ է ստացել: La Gazzetta dello Sport-ն գրում է, որ ռուսական ակումբի անունը չի նշվում: Միևնույն ժամաակ հայտնի է, որ Մխիթարյանով հետաքրքրված է նաև ֆրանսիական «Մոնակո» ակումբը:
sport.rambler.ru- գրում է, որ 32-ամյա Հենրիխ Մխիթրյանի պայմանագիրը «Ռոմայի» հետ լրանում է հունիսի վերջին: Նա ցանկանում է մնալ Հռոմում, բայց մտադիր է երկու տարով նոր պայմանագիր կնքել ամեն մրցաշրջանի համար 3 միլիոն աշխատավարձով:
Ընթացիկ մրցաշրջանում Մխիթարյանը «Ռոմայի» կազմում 46 խաղ է անցկացրել, 15 գոլի հեղինակ է, 13 արդյունավետ փոխանցում է արել:

Генрих Мхитарян получил щедрое предложение от одного из российских клубов  – СМИ
Полузащитник итальянской «Ромы» и сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян получил щедрое с финансовой точки зрения предложение от одного из российских клубов. Об этом сообщает "Рамблер" со ссылкой на La Gazzetta dello Sport.
Как сообщает La Gazzetta dello Sport, название клуба из России не уточняется. При этом известно, что игроком ещё интересуется французский «Монако».
Контракт 32-летнего Мхитаряна с римским клубом истекает в конце июня. Сам хавбек хочет остаться в столице Италии, но намерен заключить новое соглашение минимум на два года с зарплатой 3 млн за сезон.
В минувшем сезоне Мхитарян провёл 46 матчей за «Рому», в которых забил 15 мячей и отдал 13 результативных передач.