«Հրապարակ». Փաստաբանների հետ արդեն իսկ պայմանավորվածություններ է ձեռք բերվել
««Պատիվ ունեմ» դաշինքը բոլոր ճակատներում է պատրաստվում ճակատամարտի։ Նախաքարոզչական, ապա քարոզչական կազմակերպված աշխատանքներ ծրագրելուց զատ, լրջագույն աշխատանքներ են տանում նաև ընտրական և հետընտրական գործընթացները վերահսկելու, խախտումները հավաքագրելու, ժամանակին բողոքարկելու ուղղությամբ։
Մենք տեղեկացանք, որ դաշինքը մի խումբ փաստաբանների հետ արդեն իսկ պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել, և նրանք աշխատելու են նախընտրական ու հետընտրական ողջ ընթացքում՝ հավաքագրելու են ընտրական խախտումները, իրավական աջակցություն են ցույց տալու ընտրողներին ու շտաբների աշխատողներին, ապա մասնակցելու են բողոքարկման գործընթացին։
Գաղափարը պատկանում է Հանրապետական կուսակցությանը, հավանաբար, որոշել են դաս քաղել 2018-ի ընտրություններից, երբ ընդամենը մեկ տոկոս պակասեց խորհրդարան անցնելուն։ Կուսակցությունում թեև կասկածներ չունեին և անգամ փաստեր ունեին, որ ընտրությունների արդյունքները կեղծվել են, սակայն Սերժ Սարգսյանը որոշեց դրանք չբողոքարկել»։

«Грапарак»: С адвокатами уже достигнуты договоренности
Газета «Грапарак» пишет, что блок «Честь имею» готовится к бою на всех фронтах. Кроме планирования работ до предвыборной кампании и организации предвыборной агитации, серьезная работа проводится также для контроля за избирательным и постизбирательным процессами, нарушениями на выборах и своевременным обжалованием.
«Нам сообщили, что блок уже достиг договоренности с группой адвокатов и они будут работать в течение всего периода выборов и после выборов, фиксировать избирательные нарушения, оказывать правовую поддержку избирателям и сотрудникам штабов, затем участвовать в процессе обжалования в судах.
Идея принадлежит Республиканской партии Армении, вероятно, РПА извлекла уроки из выборов 2018 года, когда им не хватило всего лишь одного процента, чтобы пройти в парламент. Хотя в партии не было сомнений, что результаты выборов сфальсифицированы, однако Серж Саргсян решил не оспаривать итоги голосования», - пишет газета.