Հայաստանի ՊՆ-ն արձագանքել է Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությանը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերին մեղադրում է մայիսի 24-ից 26-ը Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի մարտական դիրքերը գնդակոծելու համար։
Արձագանքելով այս հայտարարությանը Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը նշում է.
«Ակնհայտ է, որ այդ հաղորդագրությունը վերջին օրերին Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքների հանդեպ իրականացված սադրանքները և մայիսի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Գևորգ Խուրշուդյանի սպանության փաստերը կոծկելու հերթական, խղճուկ փորձն է»։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջաննի ՊՆ-ն հայտարարել էր, որ իբր թե Գեղարքունիքի մարզից հայ զինծառայողները կրակ են բացել Քարբաճառի ու Գետաբեկի ուղղությամբ։
Նշվում է, որ իբր հայկական կողմը պրովոկացիայի նպատակով հրազենից կրակ է բացել դեպի օդ Շուշիի շրջակայում տեղակայված հենակետերի ուղղությամբ։
Սա այն պարագայում, որ Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորքը որևէ սադրանքի մասին չի հայտնել։

The Ministry of Defense of Armenia reacted on Wednesday to accusations of the Azerbaijan side, alleging the Armenian side had shelled the combat positions of the Azerbaijani forces on May 24-26 .
"It is obvious that the statement of the Azerbaijani side appears to be a miserable attempt to cover up the provocations against the sovereign territory of the Republic of Armenia in the recent days and the fact of killing  junior sergeant Gevorg Khurshudyan on May 25," the statement released on May 26 said.
To remind, the Azerbaijani side also claimed that Armenian forces shelled Azerbaijani positions in Shushi, Artsakh. To note, the Russian contingent carrying out peacekeeping mission in Artsakh reported no ceasefire violations on the ground.