Ռոբերտ Քոչարյան. Այն կառավարությունը, որ չի զբաղվում գյուղատնտեսությամբ, ձախողվելու է
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպել է  գյուղատնտեսության ոլորտի ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է «Հայաստան» նախընտրական դաշինքի ֆեյսբուքյան էջը։
«Բնակչության 25-30 տոկոսը զբաղված է գյուղատնտեսությամբ, ոլորտում անկում է, և մենք չգիտենք, թե ում պետք է դիմել»,-իր խոսքում ասել է  ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա հիշեցրել է, որ իր կառավարման տարիներին գյուղատնտեսության մասնաբաժինը ՀՆԱ-ում 11 տոկոս էր։
«Ոռոգում, վարկային միջոցների հասանելիություն և արտադրանքի իրացում։ Եթե այս հարցերի լուծումը չկա, անկում է լինելու»,- ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը։
«Հայաստան» նախընտրական դաշինքի առաջնորդը նշել է, որ պետք է վերականգնվի գյուղատնտեսության նախարարությունը, պետք է աշխատի պրոֆեսիոնալ խումբ, պետք է սուբսիդավորում լինի, երաշխավորվի արտադրանքի իրացումը։
«Համոզված եմ, որ մեր գյուղատնտեսության ոլորտը կարող է դինամիկ աճ ունենալ։ Այն կառավարությունը, որ չի զբաղվում գյուղատնտեսությամբ, ձախողվելու է։ Ես չեմ ուզում ձախողվել, խնդիրները շատ արագ լուծում կստանան»,- ֆերմերներին խոստացել է  Ռոբերտ Քոչարյանը։

Правительство, не занимающееся сельским хозяйством, потерпит фиаско։ Роберт Кочарян
Второй президент Республики Армения Роберт Кочарян встретился с представителями аграрной сферы. Об этом сообщает страница предвыборного альянса «Армения» в Facebook.
«25-30% населения занято в сельском хозяйстве, сфера терпит спад, мы не знаем, к кому обратиться», - в своем выступлении сказал Роберт Кочарян.
Он напомнил, что в годы его правления доля сельского хозяйства в ВВП составляла 11%.
«Орошение, доступность кредитных средств и реализация продукции. Если не будет решения этих вопросов, будет спад», - сказал второй президент Армении.
Лидер предвыборного альянса «Армения» отметил, что необходимо восстановить министерство сельского хозяйства, должна работать профессиональная группа, должны быть субсидии, должна быть гарантирована реализация продукции.
«Я убежден, что наш сельскохозяйственный сектор может проявить динамику роста. Правительство, которое не занимается сельским хозяйством, потерпит неудачу. Я не хочу неудачи, проблемы очень быстро будут решены», - пообещал фермерам Роберт Кочарян.