27.05.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, 5 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3503 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 140 նոր դեպք: Առողջացել է 308 մարդ: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում կորոնավիրուսից 5 մարդ է մահացել:
ԱՆ ներկայացրած վերջին տվյալներով, մայիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222409 դեպք, որոնցից 212265-ն` առողջացած, 4416-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1079 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5495 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4649 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1072615 թեստավորում:

Armenia has confirmed 140 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 222,409 as of 11 a.m. Thursday, May 27, the Ministry of Health reports.
308 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 212,265.
The COVID-19 death toll has increased by 5 to 4,416. The figure does not include the deaths of 1,079 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,649 active cases. As many as 1,072,615 tests have been performed in the country since the disease outbreak.