Ադրբեջանի ագրեսիան միայն ավելի է բորբոքում լարվածությունը. Բոբ Մենենդես
ԱՄՆ Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը դատապարտել է հայ զինվորների գերեվարումը Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից:
«Միանշանակ դատապարտում եմ վերջերս հայ զինվորների գերեվարումը Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից: Ադրբեջանի ագրեսիան միայն ավելի է բորբոքում լարվածությունը: Ես պահանջում եմ զինվորների արագ վերադարձ»,- Ամերիկայի Ձայնի հաղորդմամբ, թվիթերում գրել է կոնգրեսականը:
Հիշեցնենք, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել էր, որ մայիսի 27-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի սահմանային հատվածում ինժեներական աշխատանքներ
Կատարելիս ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողների կողմից շրջափակվել և գերեվարվել է ՀՀ ԶՈՒ վեց զինծառայողի։

Агрессия Азербайджана только обостряет напряженность – Боб Менендес
Председатель комитета Сената США по международным отношениям Боб Менендес осудил взятие в плен армянских солдат азербайджанскими вооруженными силами.
«Я однозначно осуждаю взятие в плен армянских солдат азербайджанскими вооруженными силами. Агрессия Азербайджана только обостряет напряженность. Я требую немедленного возвращения военных», - написал конгрессмен в своем микроблоге Твиттер, сообщает «Голос Америки».
Напомним, что Минобороны РА сообщало, что 27 мая на приграничном участке Гегаркуникской области РА при проведении  инженерных работ шестеро военнослужащих ВС РА были окружены вооруженными силами Азербайджана и взяты в плен.