Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2021 թ. թիվ 27-Ա որոշմամբ հաստատված Ազգային ժողովի 2021 թ. հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի 28-րդ կետի և ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` 31.05.2021 թ. հրապարակվում են ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը, որը կազմում է 2.581.093 ընտրող:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ըստ գտնվելու վայրի և հաշվառում չունեցող ընտրողների՝ քվեարկությանը մասնակցելու համար ընտրողների ցուցակում ընդգրկվելու մասին դիմում ներկայացնելու գործընթացը սկսվում է 31.05.2021 թ.` ընտրություններից 20 օր առաջ:
Հիշեցնենք, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած տվյալների համաձայն, ընտրողների ընդհանուր թիվը մայիսի 13-ի դրությամբ, 2 միլիոն 583 հազար 823 էր։

ЦИК обнародовал новое количество избирателей
По данным Полиции Армении, по решению 27-А Центральной избирательной комиссии РА от 2021 года, согласно 28-му пункту графика подготовки и проведения основных мероприятий внеочередных выборов 20 июня и во исполнения 7-ой части статиь 8 Избирательного кодекса РА, 31.05.21г. публикуется количество избирателей, включенных в регистр, которое составляет 2.581.093 человек.
Из Полиции сообщают, что граждане, не состоящие на учете и желающие участвовать в гоосовании по месту жительства, могут подать заявление о включении в список избирателей с 31 мая 2021 года - за 20 дней до выборов.
Напомним, что, согласно обнародованным ЦИКом данным, общее количество избирателей на 13 мая составляло 2.583.823 человек.