«Հրապարակ». 84 հազար բնակիչ ունեցող Վանաձորում Նիկոլ Փաշինյանի հետ երթին մասնակցել է մոտ 500 մարդ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «84 հազար բնակիչ ունեցող Վանաձորում Նիկոլ Փաշինյանի հետ երթին մասնակցել է մոտ 500 մարդ: Լոռու մարզպետ Արամ Խաչատրյանը մեծ ջանք է գործադրել մշակույթի պալատի 500 նստատեղով դահլիճը լցնելու համար. կանչել են մարզի բոլոր գյուղապետերին, դպրոցների և բուժհիմնարկների տնօրեններին։ Շատերին անձամբ է զանգել, ասել է՝ հետներդ մարդ բերեք:
Դահլիճում են եղել մարզպետի ընտանիքի անդամներն ու մերձավորները: Իսկ կամավոր մոտ հարյուր մարդ է ներկա եղել, մնացածը Փաշինյանի հետ է եկած եղել՝ Երևանից, այլ մարզերից: Ըստ վանաձորցիների՝ մարզպետարանի աշխատողներն անգամ շուկայի, եկեղեցու հարակից տարածքից թափառաշրջիկների են համոզել-տարել հանդիպմանը»։

«Грапарак»: В Ванадзоре, с населением свыше 80 тысяч жителей, в шествии с Пашиняном участвовало 500 человек
14:00 01/06/2021
Газета «Грапарак» пишет, что в Ванадзоре, где проживает 84 тысяч жителей, в шествии с Николом Пашиняном участвовало 500 человек. Губернатор Лорийской области Арам Хачатрян приложил большие усилия, чтобы заполнить зал Дома культуры на 500 мест: вызвал всех руководителей общин, директоров школ и медицинских учреждений. Многим лично звонил и говорил: приведите с собой людей.
«В зале находились семья губернатора и его близкие. Добровольно пришли около 100 человек. Остальные приехали с Пашиняном – из Еревана. Как говорят ванадзорцы, сотрудники областной администрации уговорили и привели на встречу даже бродяг с прилегающей к церкви территории», - пишет газета.