ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի բաժանմունքում բերման ենթարկված քաղաքացուն խոշտանգելու դեպքի առթիվ ոստիկանությունում ծառայողական քննություն է նշանակվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Աղբյուրը գրում է, որ թելեգրամյան ալիքներում տեսանյութ է տարածվել՝ Արաբկիրի բաժանմունքում բերման ենթարկված անձի խոշտանգման վերաբերյալ։
Ըստ տեսանյութի՝ բերման ենթարկված տղամարդն ամբողջությամբ մերկ է շրջում բաժանմունքում։ Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ տղամարդը խոշտանգվել է Էդուարդ Աղաջանյանի մորեղբոր՝ Արաբկիրի բաժնի պետ Արմեն Վաթյանի հրահանգով։

Мужчину раздели догола в арабкирском отделе Полиции
В Полиции Армении назначено служебное расследование по факту пыток над гражданином, подвергнутым приводу в арабкирский отдел. Об этом “ФактИнфо” сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции Армении.
Издание пишет, что в телеграм-каналах появилось видео о пытках в отношении гражданина, доставленного в арабкирский отдел.
На кадрах видно, как абсолютно голый мужчина ходит по отделению. Согласно муссируемым сведениям, мужчина подвергся пыткам по приказу дяди Эдуарда Агаджаняна, начальника арабкирского отдела Армена Ватяна.