Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, այսօր ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին վճիռ է կայացրել։
Հայկ Սարգայանն արդարացվել է ՔՕ 235 հոդվածի առաջին մասով՝ այն է ապօրինի զենք-զինամթերք կրելը, պահելը։ Իսկ մեկ այլ հոդվածով՝ առանձնապես ծանր հանցագործություն սպանության փորձը, վերաորակվել է 120 հոդվածի՝ անզգուշությամբ ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելը։ Այս մասով էլ կիրառվել է վաղեմության ժամկետ, արդյունքում՝ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է։

Уголовное преследование в отношении племянника Сержа Саргсяна прекращено
Суд общей юрисдикции города Еревана во главе с судьей Анной Данибекян обнародовал судебное решение о прекращении уголовного преследования в отношении племянника третьего президента Армении Сержа Саргсяна Айка Саргсяна.
Айк Саргсян оправдан по части первой статьи 235 УК «Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств», а по другой статье УК «Покушение на убийство» переквалифицировано в статью 120 - Причинение тяжкого вреда здоровью по неосторожности – применен срок давности, в соответствии с чем уголовное преследование прекращено.