Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, այսօր ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին վճիռ է կայացրել։
Հայկ Սարգայանն արդարացվել է ՔՕ 235 հոդվածի առաջին մասով՝ այն է ապօրինի զենք-զինամթերք կրելը, պահելը։ Իսկ մեկ այլ հոդվածով՝ առանձնապես ծանր հանցագործություն սպանության փորձը, վերաորակվել է 120 հոդվածի՝ անզգուշությամբ ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելը։ Այս մասով էլ կիրառվել է վաղեմության ժամկետ, արդյունքում՝ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է։

Yerevan court rules to end prosecution of Serzh Sargsyan’s nephew
Judge Anna Danibekyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday ruled to end the criminal prosecution of Hayk Sargsyan, a nephew of Armenia’s second President Serzh Sargsyan.
He was acquitted of illegal arms possession, while the charge of attempted murder under Article 235 of Armenia’s Criminal Code was replaced with a charge under Article 120 – negligently causing serious bodily injury.
However, the statute of limitations was applied in that case, in fact leading to the end of the prosecution against Hayk Sargsyan.