Այսօր կկայանա Խորվաթիա-Հայաստան ընկերական հանդիպումը
Հանդիպումը կսպասարկեն բոսնիացի մրցավարները՝ Լուկա Բիլբիյայի գլխավորությամբ։ Նրան կօգնեն Ամեր Մաչիչը և Դավոր Բելյոն: Չորրոդ պաշտոնյան է Իգոր Պայաչը Խորվաթիայից։
Երեկ կայացած նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսն ասել է, որ Խորվաթիայինը շատ լավ հավաքական է` շատ ուժեղ ֆուտբոլիստներով:
«Խորվաթիան հիանալի հավաքական ունի: Թիմում կան ֆուտբոլիստներ, որոնք հանդես են գալիս աշխարհի լավագույն առաջնություններում, Ոսկե գնդակի դափնեկիր ունեն, շատ ուժեղ հավաքական է:
Սակայն սա ֆուտբոլ է, ամեն ինչ որոշվում է դաշտում: Շատ կուզեմ, որ թե´ Հայաստանի, և թե´ Խորվաթիայի հավաքականները այս ընկերական խաղից ստանան այն, ինչ ուզում են»,- ՀՖՖ հաղորդմամբ, ասել է Կապառոսը:

Armenia national football team will meet Croatia in an international friendly match on Tuesday, the Football Federation reported. At a pre-match press conference held on Monday, Head Coach Joaquin Caparros stressed that Croatia is a strong side with good players.
"Croatia has an excellent team. Some of their players play for best championships of the world and they have a recipient of the FIFA Ballon d'Or," said Caparros, adding: "The is football and everything is decided on the soccer field. I want both Armenia and Croatia teams get what they want out of this friendly," the head coach stressed.
As reported earlier, the head coach had called up five newcomers to the national team ahead of the friendly match. Among them are BKMA goalkeeper Arman Nersesyan, FC Ararat-Armenia defenders Albert Khachumyan and Davit Terteryan, FC Alashkert midfielder David Davidyan and FC Urartu forward Karen Melkonyan.