Կոնվերս բանկը «Երգով ու սիրով» փառատոնի աջակիցն է
«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ»  մանկական ֆիլհարմոնիայի «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի շրջանակում Արցախում ընթանում է  «Երգով ու սիրով» փառատոնը: Փառատոնն անցկացվում է Արցախում և Սյունիքում՝ Ստեփանակերտի, Մարտունու, Հադրութի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Քաջարանի, Մեղրիի, Ագարակի, Խնձորեսկի, և Շինուհայրի գործող երգչախմբերի մասնակցությամբ:
«Սահմանն ուժեղ է առաջին հերթին իր բնակիչներով: «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի հիմնական նպատակը սահմանամերձ բնակավայրերի երեխաներին գոտեպնդելն ու ոգևորելն է: Սա յուրաքանչյուրիս պարտքն է: Նրանցից յուրաքանչյուրը պիտի վստահ լինի, որ իր թիկունքն ամուր է, որ մենք իրենց հետ ենք: Մյուս կողմից, սա սահմանին ապրող երեխաների ձայնը լսելի դարձնելու, նրանց մասին եւս մեկ անգամ խոսելու հիանալի հնարավորություն է »,-ասում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար Տիգրան Հեքեքյանը:
Նախագիծը «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ»  մանկական ֆիլհարմոնիան իրականացնում է ԿԳՄՍՆ հետ համատեղ: Ֆինանսական աջակիցն է Կոնվերս Բանկը:
«Պատասխանատու բիզնեսի դերն ու նշանակությունը մշակույթի, գիտության, կրթության հանրայնացման, զարգացման հարցերում շատ մեծ է: Որքան մեծ լինի բիզնեսի հետաքրքրությունը մշակութային նախաձեռնությունների նկատմամբ, այնքան մեծ է այս ոլորտում հաջողելու, հետաքրքիր երկարաժամկետ նախագծեր իրականացնելու հնարավորությունը, որոնք կհագեցնեն «մշակութային սովը», և որոնց շնորհիվ մշակութային արժեքներ կստեղծվեն: Հուսով եմ, այս հարցում Կոնվերս Բանկի հետ եւս համագործակցությունը շարունակական կլինի»,-ասել է մաեստրո Հեքեքյանը:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ այսօր՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, տեղի կունենա Արցախի փառատոնի եզրափակիչ համերգը՝ մոտ 170 երեխաների մասնակցությամբ: Փառատոնի շրջանակներում հաջորդ համերգը կկայանա հունիսի 3-ին՝ Կապանում:

Converse Bank sponsors ‘With Song and Love’ festival
"With Song and Love" festival is taking place in Artsakh within the framework of the "Back line for Culture, Border at the forefront" program.The festival is held in Artsakh and Syunik with the participation of music groups from Stepanakert, Martuni, Hadrut, Sisian, Goris, Kapan, Kajaran, Meghri, Agarak, Khndzoresk and Shinuhayr.
"The border is strong, first of all with its people. The main objective of the "Back-line for Culture, Border at the forefront" project is to empower and encourage children living in border areas. This is the duty of each of us. Each of them needs to be sure that they are strongly backed up, and that we are with them. "On the other hand, this is a great opportunity to make the voices of children living in border communities heard, and once again speak about them," said Tigran Hekekyan, Art Director of the Little Singers of Armenia Choir.
The project is implemented by the "Little Singers of Armenia" Children's Philharmonic in cooperation with MoESCS. Converse Bank provides financial support for the project.
"The role and significance of responsible business is substantial in culture, science, education, publicity and development. The greater the business interest in cultural initiatives, the higher the opportunity to succeed in this field, to implement interesting long-term projects that will satisfy the "cultural hunger" and create lasting cultural value. I hope the cooperation with Converse Bank will be continuous in this area as well,” said Maestro Hekekyan.
Today, on the International Children's Day, the wrap-up concert of the Artsakh festival will take place with the participation of about 170 children. The next concert within the framework of the festival will take place in Kapan on June 3.