Ռոբերտ Քոչարյան. Հատկապես՝ Իջևանում, մենք պետք է շեշտակի հաղթանակ տանենք
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն այսօր՝ հունիսի 3-ին, Իջևան քաղաքում հանդիպել են Տավուշի մարզի բնակիչների և «Հայաստան» դաշինքի մարզային շտաբերի ներկայացուցիչների հետ։
«Հասկանալի պատճառներով, Տավուշը մեզ համար յուրահատուկ թիրախ է։ Տավուշի մարզում և հատկապես՝ Իջևանում, մենք պետք է շեշտակի հաղթանակ տանենք»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա նշել է, որ ամեն ինչ անելու են դաշինքի ծրագիրն ամբողջությամբ իրականացնելու համար․ «Եթե դու պատասխանատու մարդ ես, վերցրել ես այդ բեռը, ուրեմն պետք է տանես։ Եթե մարդն ինքն իրեն չի կարողանում կառավարել, երկիրն ինչպե՞ս կարող է կառավարել։ Իսկ մեր այսօրվա կառավարությունն այդպիսինն է՝ մարդիկ իրենց անելիքը չգիտեն։ Սա նույնիսկ քաղաքական թիմ անվանել չես կարող։ Նաև ասեմ, որ բացառում եմ վերադարձը հին բարքերին»։
Նախընտրական դաշինքի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, իր հերթին Իշխան Սաղաթելյանը նշել է, որ այս ընտրություններին պետք է մոտենալ այն համոզմունքով, որ դրված է երկրի լինել-չլինելու հարցը։
«Հունիսի 20-ին պետք է քշենք այս չարիքի կառավարությանը և ձևավորենք նոր որակի ազգային իշխանություն, որը կկարողանա պահել, պաշտպանել մեր պետության, երկրի և ժողովրդի շահերը»,-ասել է նա։
Անդրադառնալով տարածվող այն կարծիքին, որ եթե գա քաղաքական այլ ուժ, կլինի պատերազմ, Իշխան Սաղաթելյանն ասել է․ «Իրականում եթե այս պարտության և քաոսի սիմվոլը վերարտադրվի, մեր երկիրը կգնա նոր պատերազմի, նոր անկայունության։ Մենք ենք այն դաշինքը, որը կարող է բերել երկրին անվտանգություն ու կայունություն, կազմակերպել մեր սահմանների անվտանգությունը, զարգացնել մեր տնտեսությունը։ Մենք ունենք այդ թիմը, ունենք այդ կամքը։ Մենք գիտենք՝ ինչ ծանր բեռի տակ ենք մտնում և պատրաստ ենք այդ բեռը պատվախնդրորեն տանել առաջ՝ հանուն Արցախի, հանուն Հայաստանի, հանուն մեր պետականության»։

Роберт Кочарян: Особенно в Иджеване мы должны одержать стремительную победу
Второй президент РА, лидер альянса «Армения» Роберт Кочарян и представитель Верховного Органа АРФД Ишхан Сагателян встретились сегодня, 3 июня, в городе Иджеван с жителями Тавушской области, а также представителями региональных штабов альянса.
«По понятным причинам Тавуш - особая цель для нас. В Тавушской области, особенно в Иджеване, мы должны одержать стремительную победу»,- сказал Роберт Кочарян.
Он отметил, что они сделают все для полного осуществления программы альянса: «Если ты ответственный человек, взял на себя это бремя, значит должен нести. Если человек не может себя контролировать, как сможет управлять страной? А наше нынешнее правительство именно такое – люди не на своем месте. Это даже нельзя назвать политической командой. Скажу также, что исключаю возвращение к прежним устоям».
Как передает страница предвыборного альянса в Facebook, Ишхан Сагателян в свою очередь отметил, что к этим выборам надо подходить с убеждением, что на весах вопрос: быть или не быть.
«20 июня мы должны прогнать это правительство зла и сформировать качественно новую национальную власть, которая сможет продвигать, защищать интересы нашего государства, нашей страны и народа»,- сказал он.
Коснувшись того мнения, что если придет другая политическая сила, то будет война, Ишхан Сагателян сказал: «В действительности если символ этого поражения и хаоса сумеет возпроизвестись, наша страна окажется в новой войне и новой нестабильности. Мы и есть тот блок, который может принести стране безопасность и стабильность, организовать безопасность наших границ, развить нашу экономику. У нас есть такая команда и такая воля. Мы знаем, какое тяжкое бремя берем на себя, и готовы достойно нести его во имя Арцаха, во имя Армении, во имя нашей государственности».