Թևան Պողոսյան. Մեզ սա էլ քիչ է
Քաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի հայտարարությանը.
«.«Ինձ ինչ ասեն, ես դրան չեմ անդրադառնալու, ես քաղաքական պաշտոնատար անձ եմ. Անահիտ Ավանեսյանը` իր հրաժարականի պահանջի մասին»...
...«ես քաղաքական պաշտոնատար անձ եմ»... Կներեք, իսկ քաղաքական պատասխանատվության մասին ընդհանրապես լսե՞լ եք: ...Տո Հայրենիք, պետական սահման, հայրենական պատերազմ, ժողովրդավարություն, ազգային օրակարգ, կողքի հային հարգել ու սիրել... Այսպիսի բաների մասին լսել ե՞ք:
Հա վայ մոռացա, բան կա, որ հաստատ գիտեք` ինքներդ ձեզ պարգևատրել, ինքներդ ձեզ պրեմիաներ գրել, թուրքին ծառայել և իրենց շահերը առաջ տանել, ինքներդ ձեզ մեծարել, .... դե մնացածն էլ սուտա` կասեն կգնա:
Իսկ ամենացավալին այն չի, որ չեք հասկացել, որ ձեզ պարկերի համար չեն մեղադրել, այլ ձեր վերաբերմունքի, պարտքի ձեր զգացողության, ձեր պատասխանատվության զգացման համար... Նույնիսկ դա չեք հասկանում:
Մեզ սա էլ քիչ է, ... կա´մ կդառնանք քաղաքական ազգ, կա´մ պետականության այս փշրանքնել էլ կկործանենք:
Նույնիսկ եթե ձեր հոգին, խիղճը և գիտակցումն էլ վաճառեք հանուն 30 ոսկու, վստահ եղեք` Աստծո դատաստանից չեք խուսափելու: Ոչ մեկս չի խուսափելու»։

Политический деятель Теван Погосян на своей странице в Facebook ответил на высказывание и.о. министра здравоохранения Анаит Аванесян:
«Что бы они мне ни говорили, я не буду касаться этого, я политическое должностное лицо: Анаит Аванесян о требовании о своей отставке»...
… «я политическое должностное лицо»… Простите, а о политической ответсвенности вы вообще слышали? Родина, государственная граница, отечественная война, демократия, национальная повестка дня, любовь и уважение к другому армянину… О таких вещах слышали?
Ах, да, я забыл, есть что-то, что вы точно знаете: как выдавать себе медали, премии, служить туркам и продвигать их интересы, превозносить себя… ну а остальное – ложь – так скажут и пройдут.
Самое грустное не то, что вы не поняли, что вас обвиняют не из-за мешков, а из-за вашего отношения, из-за вашего чувствао долга, из-за вашего чувства ответственности… Вы даже этого не понимаете.
Нам и этого мало… или мы станем политической нацией, или потеряем и эти крупинки государственности.
Даже если продадите за 30 серебренников свою душу, совесть и сознание, будьте уверены: суда Божьего не избежите. Никто из нас не избежит».