«Ժողովուրդ». Ի՞նչ է որոշվել բանակցությունների արդյունքում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Մոսկվայում տեղի են ունեցել եռակողմ բանակցություններ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների միջև՝ գերեվարված զինծառայողների հարցով: Սակայն երեկ՝ ուշ գիշերվա դրությամբ, դեռ որևէ դրական տեղաշարժի կամ նորության մասին հայտնի չէ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այսօր Երևանում կլինի Ռուսաստանի զինված ուժերի հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ Ռուստամ Մուրադովը, ում գլխավորությամբ էլ անցկացվում էին բանակցությունները, և ով մի քանի օր ՌԴ-ում էր՝ հանդիպումը կազմակերպելու նպատակով: Հայկական կողմից բանակցություններին մասնակցել են ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Արշակ Կարապետյանը և սահմանապահ զորքերի շտաբի պետ Արման Գասպարյանը:
Ադրբեջանական կողմը ներկայացրել է արտաքին հետախուզության ղեկավար Օրխան Սուլթանովը, դե իսկ ՌԴ-ից էլ՝ Մուրադովը, որն էլ, այսօր գալով Երևան, մանրամասներ կհայտնի իրավիճակից: Նկատենք, որ բանակցությունները ռազմագերիների վերադարձի հարցին էին վերաբերում, սակայն առանցքում հատկապես այն վեց գերիների հարցն էր, որոնք գերեվարվել են ՀՀ ՊՆ զորամասի պահպանության տարածքից, և ՀՀ պահանջներից մեկը եղել է այն, որ վերջիններս անհապաղ վերադարձվեն ՀՀ: Թե ինչ է որոշվել բանակցությունների արդյունքում, դեռ պարզ չէ, սակայն երեկվա դրությամբ դրական լուրի մասին տեղեկություններ դեռ չկային»։

«Жоховурд»: Что решено по итогам вчерашних трехсторонних переговоров?
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера в Москве состоялись трехсторонние переговоры между представителями Армении, России и Азербайджана по вопросу плененных военнослужащих. Однако вчера до позднего вечера информации о каком-либо положительном сдвиге или новостях не было.
По сведениям издания, сегодня в Ереване прибудет заместитель командующего войсками Южного военного округа с декабря 2018 года, генерал-лейтенант Рустам Мурадов, во главе с которым проходили переговоры, и который несколько дней находился в РФ, чтобы организовать встречу. С армянской стороны в переговорах участвовали заместитель начальника ГШ ВС Аршак Карапетян и начальник штаба пограничных войск Арам Галстян.
Азербайджанскую сторону представлял глава Службы внешней разведки Орхан Султанов, а российскую сторону – Мурадов, который сегодня прибывает в Ереван, чтобы сообщить подробности ситуации. Отметим, что переговоры касались вопроса возвращения военнопленных, однако в центре внимания был вопрос шести пленных, которые взяты плен на территории воинской части Минобороны Армении. Одно из требований армянской стороны было связано с их немедленным возвращением. Что решено по итогам переговоров, пока не ясно, однако по состоянию на вчерашний день, позитивных сведений  не было», - пишет газета.