Արդեն գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը
«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ արդեն իսկ գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը, այն իր գործունեությունն իրականացնելու է թափանցիկության ապահովմամբ և հաշվետվողականությամբ։
Տեղեկացնում եմ, որ բոլոր մեր համակիրները, գաղափարակիցները կարող են մասնակցություն ունենալ Հիմնադրամի գործունեությանը, համալրում կատարելով հետևյալ հաշվեհամարին՝ 103009090202։
Պարզաբանեմ նաև, որ Ընտրական օրենսգրքի համաձայն` համալրման գումարը նման դեպքերում չի կարող գերազանցել 500,000 ՀՀ դրամը, պարտադիր է նշել համալրում կատարողի անձնական տվյալները:
Ուշադրություն դարձրեք, որ իրավաբանական անձինք և կազմակերպությունները ՉԵՆ կարող կատարել համալրում։ Կարգավորումը վերաբերում

Официальный представитель центрального штаба альянса «Армения» Арам Вардеванян выступил с заявлением, в котором говорится:
Хочу сообщить, что уже функционирует предвыборный фонд альянса "Армения", он будет осуществлять свою деятельность, обеспечивая прозрачность и подотчетность.
Хочу сообщить, что все наши сторонники и единомышленники могут участвовать в деятельности Фонда, перечисляя средства на следующий счет: 103009090202.
Уточняю также, что, согласно Избирательному кодексу, сумма пополнения в таких случаях не может превышать 500 000 драмов, обязательно указывать личные данные пополняющего счет.
Обращаем ваше внимание, что юридические лица и организации НЕ МОГУТ пополнять счет. Регулировка касается только физических лиц.