Այդ չփախնող տղամարդը գիտեք ի՞նչ արեց դատարանի որոշումից հետո. Վարդևանյանը՝ Արսեն Թորոսյանի մասին
«Ներկայիս ժամանակավոր իշխանությունը, հատկապես կառավարության որոշումներով, փաստացի ընտրակաշառք է բաժանում»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը:
Նա հարցադրում արեց՝ ինչպե՞ս է ստացվում, որ 2020 թ. նոյեմբերին Սյունիքի, Գեղարքունիքի մարզերի համապատասխան համայնքների գյուղատնտեսական կազմակերպություններին պետական սուբսիդիաները չեն տրամադրվում, բայց դրանք տրամադրվում են 2021 թ. մայիսի 10-ից հետո:
«Առհասարակ իշխանությունն ընտրությունների փուլում հավասարություն և օրինականություն ապահովելու պարտականություն ունի»,- ընդգծեց Ա. Վարդևանյանը:
Նա հիշեցրեց, որ, օրինակ, 2017 թվականի ընտրությունների ժամանակ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելությունն ու Վենետիկի հանձնաժողովը հստակ պահանջ էին դրել ՀՀ իշխաննությունների առջև, որ նախընտրական շրջանում ամեն կերպ զերծ մնան խոստումներ տալուց, գործողություններ կատարելուց, որոնք կարող են կապվել նախընտրական գործընթացների հետ։
Նա նաև նշեց, որ իրենց դաշինքը երկու անգամ պաշտոնապես հայտարարել է՝ «Հայաստան» դաշինքը որևէ առնչություն չունի ցանկացած ընտրակաշառք բաժանելու, կեղծարարության հետ:
Արամ Վարդևանյանը նաև անդրադաձավ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար Արսեն Թորոսյանի գրառմանը.
«Ավելի վաղ վերջինս բավականին ըմբոստ, երևի թե խրոխտ ձայնով ստատուս էր գրել՝ ուղղված բժշկական հաստատություններից մեկի նախկին ղեկավարի՝ պարոն Մինասյանի հասցեին: Առաջին ատյանի դատարանը վճռեց, որ զրպարտություն է, պետք է Թորոսյանը հրապարակավ ներողություն խնդրի, Վերաքննիչ դատարանն այն անփոփոխ թողեց, Վճռաբեկ դատարանը վարույթ չընդունեց:
Այդ չփախնող տղամարդը գիտեք ի՞նչ արեց դրանից հետո. իր ֆեյսբուքյան էջը փակեց, որ էջ չունենա իր պարտականությունը դատարանի առաջ կատարի, պատերազմի օրերին, երբ ոչ մեկին հետաքրքիր չէր այդ ամենը, մի հատ թերթում թաքուն հրապարակում է իր հերքումը: Այդ մարդն է խոսո՞ւմ: Այն մարդն է խոսում, որ  լինելով աշխատակազմի ղեկավարի պարտականություններ կատարող՝ մի հատ  կարծիք հայտնե՞լ է դիահերձարանի տեսարանի մասին: Բա իր գործընկերն է առողջապահության նախարարը, որը նույնիսկ Հիպոկրատի երդումը չի տվել ու առողջապահության նախարար է»:

Арам Вардеванян – о Торосяне: Знаете, что сделал после решения суда этот «мужчина, который не пускается наутек?»
19:08 04/06/2021
«Нынешняя временная власть, в частности решениями правительства, фактически, раздает избирательные взятки», – заявил официальный представитель центрального штаба альянса «Армения» Арам Вардеванян на пресс-конференции 4 июня.
Он озвучил вопрос:  как так выходит, что в ноябре 2020 года государственных субсидий фермерским хозяйствам соответствующих общин Сюника и Гегаркуника не предоставляется, но они предоставляются после 10 мая 2021 года?
«Вообще, у власти обязательство по обеспечению равенства и законности на этапе выборов», – подчеркнул Вардеванян.
Он напомнил, что, например, во время выборов 2017 года миссия Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ и Венецианская комиссия  поставили перед властями Армении четкое требование: в предвыборный период воздерживаться от обещаний или действий, которые могут быть связаны с предвыборными процессами.
Он также напомнил, что альянс «Армения» дважды официально заявлял, что не имеет какого бы то ни было отношения к раздаче взяток избирателям и любым другим фальсификациям.
Арам Вардеванян также коснулся также записи исполняющего обязанности главы аппараты премьер-министра Армении Арсена Торосяна.
«Ранее он же довольно строптиво, возможно, дерзким тоном написал статус – в адрес уже бывшего руководителя одного из медучреждений – Ара Минасяна.
Суд первой инстанции счел его клеветой, и Торосян должен был принести публичные извинения. Апелляционный суд оставил решение без изменений, а Кассационный суд не принял дело к производству.
Знаете, что сделал после этого этот мужчина, который не пускается наутек? Закрыл свою страницу в фейсбуке, чтобы за неимением аккаунта не исполнять своего обязательства перед судом. А в дни войны, когда никому это не было интересно, в одной из газет тайно опубликовал свое опровержение.
И этот человек говорит об этом? Человек, который будучи исполняющим обязанности руководителя аппарата премьера, не выразил даже мнения касательно картины в морге? Ведь министр здравоохранения – его коллега. Она даже клятвы Гиппократа не принесла, но занимает пост министра здравоохранения».