04.06.2021. Կորոնավիրուսի 72 նոր դեպք է գրանցվել, 6 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3569 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 72 նոր դեպք: Առողջացել է 246 մարդ: Մեկ օրում մահացել է  6 մարդ:  Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով,  հունիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223050 դեպք, որոնցից 214059-ն` առողջացած, 4452-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1088 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5540 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3451 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1096581 թեստավորում:

Armenia has confirmed 72 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 223,050 as of 11 a.m. Friday, June 4, the Ministry of Health reports.
246 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 214,059.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,452. The figure does not include the deaths of 1,088 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,451 active cases. As many as 1,096,581 tests have been performed in the country since the disease outbreak.