Մեր նպատակը մարդկանց նոր հույս հաղորդելն է. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը այսօր՝ հունիսի 5-ին Երևանում հանդիպել են Քանաքեռ-Զեյթուն և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քաղաքացիների հետ։
«Իմ նախորդ երկու ընտրարշավների ժամանակ մարդկանց այսպիսի ռեակցիա, էներգիա և միևնույն ժամանակ՝ նման խորը մտահոգություն չեմ տեսել»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը՝ հավելելով, որ հանդիպումների տարբերությունն այն է, որ այն ժամանակ եղել են ուղղակի նախագահական ընտրություններ, ոչ թե՝ երկրի լինել-չլինելու հարց։
«Ես դուրս եմ գալիս հանդիպումներից շատ մեծ լիցքեր ստացած, ես հույսով եմ լցված և փորձում եմ նման կարգի լավատեսությունն ապագայի նկատմամբ հաղորդել ձեզ։ Մեր թիմն աշխատում է այդ լավատեսությունը հնարավորինս տարածել, որ մարդիկ հասկանան՝ ով է ի վիճակի հանել երկիրն այս իրավիճակից»,- ասել է երկրորդ նախագահը։
«Մեր նպատակը մարդկանց նոր հույս հաղորդելն է, և մենք հրավիրում ենք ձեզ դիտել իրավիճակը հենց այս անկյան տակ, և լավատեսությանն ուղղված կարգախոսով փորձենք ուղղորդել մեր ընտրողներին դեպի ընտրատեղամասեր»,- ընդգծել է «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդը։
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն իր հերթին ընդգծել է․ «Այս հողատուի աշխատաոճի մեջ ոչինչ չի փոխվել․ նույն զազրախոսությունն ու նույն ստերն են տարածում։ Զավեշտն այն է, որ այս մարդիկ այդպես էլ իշխանություն չդարձան։ Չկա իշխանություն, ում հետ ընդդիմությունը դասական պայքարի մեջ մտնի։ Թող նայեն գյուղացիների աչքերին ու հաշվետվություն ներկայացնեն՝ ի՞նչ են արել»։

Второй президент РА, лидер альянса «Армения» Роберт Кочарян и представитель ВО АРФД Ишхан Сагателян сегодня, 5-го июня в Ереване встретились с гражданами административных округов Канакер-Зейтун и Нор-Норк.
«В ходе своих двух предыдущих предвыборных кампаний я такой реакции, энергии и в то же время такой глубокой обеспокоенности не видел у людей»,- сказал Роберт Кочарян, добавив, что разница встреч в том, что тогда были просто президентские выборы, а не экзистенциальная проблема.
«Я выхожу со встреч с огромным зарядом, полным надежды, и стараюсь тот же оптимизм в отношении будущего передать и вам. Наша команда старается максимально распространить этот оптимизм, чтобы люди поняли, кто в силах вывести страну из этого состояния»,- сказал второй президент.
«Наша цель – дать людям новую надежду, и мы приглашаем вас посмотреть на ситуацию именно под этим углом, и оптимистическим лозунгом постараемся направить наших избирателей к избирательным участкам»,- подчеркнул лидер альянса «Армения».
Представитель Верховного Органа АРФД Ишхан Сагателян, в свою очередь, подчеркнул: «Ничего не изменилось в стиле работы этого капитулянта, распространяют ту же клевету и ту же ложь. Абсурд в том, что эти люди так и стали властью. Нет власти, с которой оппозиция могла бы вступить в классическую борьбу. Пусть посмотрят в глаза сельчанам и ответят: что они сделали?»