Խաղաղապահները մեկ շաբաթում մոտ 150 բռնագաղթած և բազմանդամ ընտանիքի մարդասիրական օգնություն են տրամադրել
Արցախի ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները կազմակերպել են նպատակային մարդասիրական օգնության առաքում ներքին բռնագաղաթածների և բազմանդամ ընտանիքների համար: Այդ մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Այսօր տրամադրվել է նպատակային մարդասիրական օգնություն: Մենք այս պարագաների կարիք ունեցող երեք ընտանիքի խոհանոցային հավաքածուներ և սնունդ ենք մատակարարել: Վերոհիշյալ ընտանիքները երեկ մեզ մոտ՝ Քաղաքացիների ընդունելության կենտրոն էին եկել»,- ասել է Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի սպա Ռուսլան Իվանովը:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ընդհանուր առմամբ, այս շաբաթ ավելի քան 150 ընտանիք նպատակային մարդասիրական օգնություն է ստացել ռուս խաղաղապահներից:
Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի աշխատակիցները նպատակային օգնություն ցուցաբերելու անհատական մոտեցում ունեն: Բնակիչներին տրվում են առաջին անհրաժեշտության իրեր, հագուստ և կոշիկ՝ երեխաների և մեծահասակների համար, լվացքի փոշիներ, գազայրիչներ, խոհանոցային պարագաներ, սննդի հավաքածուներ, անկողնային պարագաներ, անձնական հիգիենայի պարագաներ, խաղալիքներ, ինչպես նաև անհատական բժշկական տուփեր:

Russian peacekeepers delivered humanitarian assistance to 150 large families in Artsakh in the past week
17:30 05/06/2021
The officers of the Humanitarian Response Center of the Russian peacekeeping contingent organized a transfer of  humanitarian aid to large families and internally displaced persons in Artsakh (Nagorno Karabakh), the Russian Defense Ministry reported on Saturday.
As Ruslan Ivanov, the representative of the center for humanitarian response told the ministry press service, the aid comprised of food packages and basic necessities
According to the release, more than 150 large families in Artsakh have received targeted humanitarian aid this week.