Այս ստահակների համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար. Սերժ Սարգսյան
«Այո, այս ստահակները տարիներ ի վեր խոսում էին այն մասին, որ Ղարաբաղը պետք է տալ, Ղարաբաղից պրծնել, որ Հայաստանում հանգիստ ապրենք: Սրանց համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար»,- Ջերմուկ քաղաքում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվի և տեղի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ փորձել են բացատրել, ասել, որ Հայաստանից, այդ թվում՝ Ջերմուկից զորակոչված զինվորները, ծառայելով Ղարաբաղում, Պաշտպանության բանակում, պաշտպանում են ոչ միայն Ղարաբաղի, նաև՝ Հայաստանի սահմանները:
«Հիմա, վստահ եմ, բոլորդ էլ դրանում համոզվել եք, սյունեցիներն ավելի շատ են համոզվել, Գեղարքունիքում ապրողներն ավելի շատ են համոզվել:
Նոր, որպեսզի իմ տեղեկությունը ճշտեմ, հարցնում եմ՝ ադրբեջանցիները Ջերմուկից քանի՞ կիլոմետր հեռավորության վրա են: 10 կմ հեռավորության վրա՞: Բա սա խայտառակություն չէ՞, ե՞րբ է եղել այդպիսի բան, 10 անգամ ավելի հեռու էին:
Ամոթ չէ՞ մեզ համար, սա՞ էինք ուզում, իսկ ո՞վ է ասել, որ վաղը, մյուս օրը այդ 10 կիլոմետրը 2 չի դառնալու:
Սա պրոբլեմ է, որը դեռևս չի ավարտվել, և ինչքան այս ստախոսները, կապիտուլյանտները մնան իշխանության, միշտ էլ կարելի է ցանկացած անակնկալ սպասել: Ցանկացած»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

The Artsakh (Nagorno-Karabakh) issue was a “millstone around the neck” of the current Armenian authorities, third President Serzh Sargsyan said at a meeting with members of his I'm Honored bloc and supporters in the town of Jermuk in Armenia’s Vayots Dzor Province on Sunday.
“Yes, these scoundrels have been talking for years that it was necessary to hand over Karabakh [to Azerbaijan], it was necessary to get rid of it to live peacefully in Armenia. For them, Karabakh was a millstone around the neck,” he stated.
The ex-president said they tried to explain that the soldiers from Armenia, including from Jermuk, serving in the Karabakh Defense Army in fact protected the borders of not only Artsakh, but also Armenia.
“I believe now you are all convinced about it, especially the people living in Syunik and Gegharkunik,” he said.
“To check the information I obtained, I recently asked how many kilometers the Azerbaijanis are away from Jermuk. At a distance of 10 km? Isn't it something to be ashamed of? When did such a thing happen before? They were 10 times further away.
“Isn't it a disgrace for us? Is this what we wanted? Who knows, tomorrow or the day after it these 10 kilometers may become 2 kilometers.
“This is a problem that has not yet been resolved. As long as these liars and capitulators remain in power, any surprises can be expected,” Sargsyan said.