Այս ստահակների համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար. Սերժ Սարգսյան
«Այո, այս ստահակները տարիներ ի վեր խոսում էին այն մասին, որ Ղարաբաղը պետք է տալ, Ղարաբաղից պրծնել, որ Հայաստանում հանգիստ ապրենք: Սրանց համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար»,- Ջերմուկ քաղաքում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվի և տեղի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ փորձել են բացատրել, ասել, որ Հայաստանից, այդ թվում՝ Ջերմուկից զորակոչված զինվորները, ծառայելով Ղարաբաղում, Պաշտպանության բանակում, պաշտպանում են ոչ միայն Ղարաբաղի, նաև՝ Հայաստանի սահմանները:
«Հիմա, վստահ եմ, բոլորդ էլ դրանում համոզվել եք, սյունեցիներն ավելի շատ են համոզվել, Գեղարքունիքում ապրողներն ավելի շատ են համոզվել:
Նոր, որպեսզի իմ տեղեկությունը ճշտեմ, հարցնում եմ՝ ադրբեջանցիները Ջերմուկից քանի՞ կիլոմետր հեռավորության վրա են: 10 կմ հեռավորության վրա՞: Բա սա խայտառակություն չէ՞, ե՞րբ է եղել այդպիսի բան, 10 անգամ ավելի հեռու էին:
Ամոթ չէ՞ մեզ համար, սա՞ էինք ուզում, իսկ ո՞վ է ասել, որ վաղը, մյուս օրը այդ 10 կիլոմետրը 2 չի դառնալու:
Սա պրոբլեմ է, որը դեռևս չի ավարտվել, և ինչքան այս ստախոսները, կապիտուլյանտները մնան իշխանության, միշտ էլ կարելի է ցանկացած անակնկալ սպասել: Ցանկացած»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Серж Саргсян: Для этих мерзавцев Карабах был словно камень на шее, грузный камень
«Да, эти мерзавцы годами говорили о том, что необходимо сдать Карабах, необходимо избавиться от него, чтобы спокойно зажить в Армении. Для них Карабах был словно камень на шее, грузный камень», – заявил на встрече с активом блока «Честь имею» и местными жителями в городе Джермук Вайоцдзорской области третий президент РА, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян.
«Мы пытались объяснить, сказать, что солдаты, призванные из Армении, в том числе из Джермука, служа в Карабахе, в Армии обороны, защищают границы не только Карабаха, но и Армении.
Теперь, уверен, вы все в этом убедились, а люди, живущие в Сюнике и Гегаркунике, убедились в этом еще больше.
Чтобы сверить имеющуюся у меня информацию, недавно поинтересовался, в скольких километрах азербайджанцы от Джермука? На расстоянии 10 км? Разве это не позор? Когда такое было? Они были в 10 раз дальше.
Разве не стыдно? Мы этого хотели? А кто сказал, что завтра-послезавтра эти 10 километров не станут 2 километрами? » – указал третий президент РА.
«Это проблема, которая до сих пор не решена. И пока эти лжецы, капитулянты будут оставаться у власти, можно ожидать любых сюрпризов. Любых», – отметил Серж Саргсян.