Ռոբերտ Քոչարյան. Ժողովուրդը շոկային վիճակից դուրս է գալիս
«Բազմաթիվ հանդիպումներն ենք ունեցել անցած օրերի ընթացքում։ Ինձ համար դրանք ոգևորիչ են, քանի որ մենք տեսնում են հզոր ներուժ, որը տրամադրված է վճռական երկրում իրավիճակը փոխելու համար»,- Վայոց Ձորի Ջերմուկ քաղաքի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը։
ՀՀ երկրորդ նախագահն ասաց՝ գերագնահատել են այս իշխանության ազդեցությունը հասարակության վրա, ուղղակի կար ագրեսիվ փոքրամասնություն, որը փորձում էր իր ագրեսիվությամբ ու չարությամբ օրակարգ պարտադրել ողջ ժողովրդին։
«Այսօր իրավիճակը տարբեր է, մենք տեսնում ենք ու գրանցում, որ երկիրը փոխվել է, ժողովուրդը շոկային վիճակից դուրս է գալիս, և այսօր օրակարգ թելադրողը մենք ենք։  Օրակարգ թելադրողը ժողովրդի այն հատվածն է, որը չի կարող անտարբեր մնալ տարածքային կորուստների, հազարավոր զոհերի, վիրավորների, նախկինում ունեցած նվաճումների կորստի նկատմամբ»,- ասաց նա։

Роберт Кочарян: Народ выходит из состояния шока
«За минувшие дни мы провели многочисленные встречи. Они воодушевляют меня, потому что мы видим мощный потенциал, решительный настрой для изменения ситуации в стране», – заявил второй президент Армении и лидер альянса «Армения» Роберт Кочарян на встрече с жителями в городе Джермук Вайоцдзорской области РА.
Второй президент РА указал, что влияние действующей в Армении власти на общество было переоценено, было просто агрессивное меньшинство, которое своей агрессией и злобой пыталось навязать повестку всему народу.
«Сегодня ситуация другая, мы видим и фиксируем, что страна изменилась, народ выходит из состояния шока, и сегодня повестку дня диктуем мы. Диктующий повестку дня – это та часть народа, которая не может оставаться равнодушной в связи с территориальными потерями, тысячами жертв, ранеными, утратой прежних достижений», – сказал он.