«Հայաստան» նախընտրական դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում, անդրադառնալով քարոզարշավի ընթացքին ու հնչած հայտարարություններին, գրում է.
«Ազնվորեն, շատ ենք ցանկանում առողջ և բովանդակալից նախընտրական արշավ իրականացնել:
Բայց արարածը, որը կոչվում է Նիկոլ, ամեն անգամ փորձում է բոլորիս ներքաշել դիմակայության մեջ և, ըստ էության, իր արշավը տանում է առճակատման հունով: Եթե նա, անգամ իր հոգեբանական անլիարժեքության բերմամբ, չի հասկանում դա, ապա նրա շրջապատը, թեկուզ իրենց իսկ ապագայի համար, պարտավոր է գիտակցել վտանգավորության աստիճանն այն ամենի, ինչ նա անում է:
Չէ որ, եթե նա կարող է իրեն թույլ տալ խոսել վենդետաների և այլ ագրեսիվ դրսևորումների մասին, ապա չպետք է մոռանա և այն, թե ինչպիսի հույզերով են ահա արդեն քանի ամիս ապրում բազմաթիվ ծնողներն այն տղաների, որոնք անմեղ զոհվեցին պատերազմում:
Հիշե՛ք (հասկացե՛ք վերջապես), արդեն չկա այն Հայաստանը, որ կար 2018 թվի դեկտեմբերին: Այլ կա՛ այն Հայաստանը, որտեղ նիկոլիզմը քաղաքական մերժման առարկա է, և որի դեմ պայքարում են հասարակության իրական տրամադրությունները և լուրջ քաղաքական ուժերը: Այդ գործընթացը չի ավարտվի, մինչև նիկոլիզմը՝ որպես հակաազգային , հակապետական և անբարո երևույթ վերջնականապես չջնջվի երկրի քաղաքական պատմությունից:
Հավատացե՛ք, մենք անկեղծորեն ցանկանում ենք մեր հասարակության հետ քննարկել անվտանգության, երկրի հեղինակության վերականգնման, տնտեսական վիճակի լավացման և արտագաղթի կասեցման, Սփյուռքի հետ նոր օրակարգի ձևավորման հարցերը: Շատ դժվար է դա անել մի իրավիճակում, երբ ընդդիմախոսներդ հոգեպես անհավասարակշիռ են, երբ մեր աջակիցներին համատարած ահաբեկում և վախեցնում են, երբ ամեն օր թշնամին գերեվարում է մեր քաղաքացիներին:
Մենք գնում ենք մինչև վերջ, դեպի հաղթանակ: Մեր վճռականությունից է կախված երկրի ճակատագիրը, մեր պետության տեղն ու կարգավիճակը տարածաշրջանում, մեր վճռականությունից է կախված, թե քանի հայ կմնա Հայաստանում հունիսի 20-ից հետո:

Армен Геворкян: Мы идем до конца, до победы
Руководитель центрального предвыборного штаба альянса «Армения», бывший вице-премьер РА Армен Геворкян, коснувшись хода предвыборной агиткампании  и прозвучавших заявлений, в своем телеграмм-канале пишет:
«Честно, очень хочется вести здоровую и содержательную предвыборную кампанию. Но существо, которое называется Никол, каждый раз пытается втянуть всех нас в противостояние и, по сути, ведет кампанию в русле конфронтации.
Если он, даже в силу своей психологической неполноценности, не понимает этого, то его окружение должно осознавать всю опасность того, что он делает, - для их же будущего. Ведь, если он может себе позволить говорить о вендетах и прочей агрессивности, то не должен забывать о том, какими чувствами живут уже много месяцев многие родители тех парней, которые безвинно погибли в войне.
Запомните, поймите наконец, нет уже той Армении, которая была в декабре 2018 года. Есть Армения 2021 года, где николизм является предметом политического неприятия и с которым борются серьезные общественные настроения и политические силы. Этот процесс не закончится, пока николизм как антинациональное, антигосударственное и аморальное явление не будет вычеркнут окончательно из политической истории страны.
Поверьте, мы искренне хотим обсуждения с нашим обществом вопросов безопасности, восстановления престижа страны, улучшения экономической ситуации и прекращения миграции, формирования новой повестки дня с диаспорой. Нам это очень трудно делать в ситуации, когда твои оппоненты психологически неуравновешенны, когда наших сторонников повсеместно запугивают и шантажируют, когда каждый день враг берет в плен наших граждан.
Мы идем до конца, до победы. От нашей решительности зависит судьба нашей страны, статус и место нашего государства в регионе, от нашей решительности зависит то, сколько армян останется в самой Армении после 20 июня.