«Հրապարակ». Փաշինյանի հրահանգով Սյունիքում գործի է դրվել վարչական ողջ ռեսուրսը, որ աշխատողները չգնան Քոչարյանի հետ հանդիպման
09:18 09/06/2021
«ԵԿՄ Գորիսի գրասենյակը դարձել է «Քաղպայմանագրի» նստավայրը։ Երեկ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը Ռոբերտ Քոչարյանի ելույթին հետևում էր հենց այդ գրասենյակի պատշգամբից, որը Սուրիկ Խաչատրյանի նախկին աշխատասենյակն է եղել, հետագայում զբաղեցրել է այսօրվա մարզպետ, նախկինում ԵԿՄ Սյունիքի կառույցի ղեկավար Մելիքսեթ Պողոսյանը։
Երեկ Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով Սյունիքում նաև գործի է դրվել վարչական ողջ ռեսուրսը՝ մարզպետարանից պետական բոլոր հիմնարկներին, այդ թվում՝ բժշկական հիմնարկների, դպրոցների տնօրեններին սպառնացել են, որ իրենց աշխատողները դուրս չգան հրապարակ, չգնան Քոչարյանի հետ հանդիպման, այլապես «քաղաքական վենդետա» է լինելու»։՛

«Грапарак»: Никол Пашинян приказал задействовать в Сюнике весь административный ресурс, чтобы сотрудники госучреждений не пошли на встречу с Кочаряном
12:04 09/06/2021
Газета «Грапарак» пишет, что офис Союза добровольцев «Еркрапа» в Горисе превратился в резиденцию партии «Гражданский договор». Вчера депутат парламента Армен Хачатрян следил за выступлением Роберта Кочаряна именно с балкона этого офиса, который был раньше рабочим кабинетом Сурена Хачатряна, а в дальнейшем его занял нынешний губернатор, в прошлом руководитель сюникской структуры Союза добровольцев «Еркрапа» Меликсет Погосян.
«По приказу Никола Пашиняна, вчера в Сюнике был задействован также весь административный ресурс. Всем государственным учреждениям, в том числе директорам медицинских учреждений и школ угрожали из областной администрации, чтобы их сотрудники не выходили на площадь, не шли на встречу с Робертом Кочаряном, в противном случае будет "политическая вендетта"», - пишет газета.