«Ժողովուրդ». Իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչներին հրահանգ է տրվել՝ զբաղվելու են վենդետաներով ընտրություններից հետո
09:16 09/06/2021
«Իրավապահ համակարգում գործընթաց է սկսվել: Հատկապես վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի՝ վենդետայի մասին հայտարարությունից հետո նրանք լայն թափով գործի են անցել: Բանն այն է, որ երեկ Թալինում Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել հերթական ուշագրավ հայտարարությամբ՝ հերքելով ընդամենը մայիսի 28-ին ասված մեկ այլ հայտարարություն:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ ընտրություններից հետո լինելու են վենդետաներ այն համայնքների ղեկավարների նկատմամբ, որոնք ժողովրդին փորձում են ենթարկել հարկադրանքի: «Կարճ ասած՝ էդ համայնքների ղեկավարները ռադ են լինելու», - ասաց նա: Փաշինյանը զգուշացրեց՝ ամենադաժան քաղաքական վենդետա է լինելու: «Հանկարծ չփորձեք թպրտալ, կտեսնենք կադրային ջարդուփշուր, վզներից բռնած՝ դուրս եմ շպրտելու, պատրաստվեք քաղաքացիական վրեժի», - ասաց նա:
Եվ, ահա, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչներին հրահանգ է տրվել, որ իրավապահներն ավարտեն իրենց վարույթում գտնվող գործերը, բեռնաթափվեն, որպեսզի պատրաստ լինեն զբաղվել վենդետաներով ընտրություններից հետո: Սակայն այստեղ էլ ուշագրավն այն է, որ չնայած այս հրահանգին՝ դատավորներից շատերը գտնվում են արձակուրդում»։

«Жоховурд»: Представителям правоохранительной системы дано указание заняться после выборов вендеттами
12:01 09/06/2021
Газета «Жоховурд» пишет, что в правоохранительной системе начался процесс. Особенно после заявлений и.о. премьер-министра Никола Пашиняна о вендетте они приступили к активной деятельноости. Дело в том, что Пашинян в Талине выступил с примечательным заявлением, опровергнув озвученное им же заявление 28 мая.
Никол Пашинян заявил, что после выборов будут вендетты в отношении руководителей тех общин, которые пытаются подвергать принуждению народ. «Короче говоря, руководители этих общин будут изгнаны», - сказал он. Пшинян предупредил, что начнется самая жесткая политическая вендетта. «Даже не пытайтесь рыпаться, увидите кадровый разнос, я выкину вас за шею, готовьтесь к политической мести», - сказал он.
По сведениям издания, представителям правоохранительной системы дано указание завершить расследование уголовных дел, находящиеся в их производстве, разгрузится и быть готовым заняться вендеттами после выборов. Однако несмотря на это указание, многие из судей находятся в отпуске.