Հայաստանում երեկ կատարվել է 3866 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 95 նոր դեպք: Առողջացել է 141 մարդ: Մեկ օրում, ըստ առողջապահության նախարարության, կորոնավիրուսից մահացել է 4 մարդ:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223555 դեպք, որոնցից 214998-ն` առողջացած, 4482-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1092 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5574 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2983 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1118753 թեստավորում:

Armenia has confirmed 95 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 223,555 as of 11 a.m. Friday, June 11, the Ministry of Health reports.
141 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 214,998.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,482. The figure does not include the deaths of 1,092 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,983 active cases. As many as 1,118,753 tests have been performed in the country since the disease outbreak.