11.06.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 1 դեպք է հաստատվել
Արցախի Հանրապետությունում հունիսի 10-ին կատարվել է 33 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է  կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 15 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8220 քաղաքացու հետազոտություն, որից 874-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2758 դեպք: Կատարվել է 25 672 թեստավորում:

В Арцахе за сутки выявлен 1 случай заражения коронавирусом
В результате 33 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 10 июня, выявлен 1 случай заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 15 носителей вируса, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 8220 человек, у 874 из них результаты тестов оказались положительными.
«В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2758 случаев заражения COVID-19, проведено 25 672 теста», – сообщает министерство здравоохранения Арцаха.