«Փաստ». Փաշինյանի՝ մարզային յուրաքանչյուր այցից հետո իշխանության կուլիսներում իսկական «պատերազմ» է
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանի՝ մարզային յուրաքանչյուր այցից հետո իշխանության կուլիսներում իսկական «պատերազմ» է. Փաշինյանը պարզապես «պատեպատ» է տալիս պատասխանատուներին: Բանն այն է, որ նրան մեծապես նյարդայնացնում է այն հանգամանքը, որ յուրաքանչյուր հանրահավաքին փաստացի աչքերի առջև նույն դեմքերն են, որոնց, որպես «շրջիկ մասնակիցներ», իրենց հետ պտտում են, բայց նույնիսկ այդ պարագայում ակնկալվող մարդաքանակը ոչ մի կերպ հավաքել չի ստացվում: Նիկոլ Փաշինյանը հատկապես զայրացել է Գյումրիի ու Վանաձորի հանդիպումներից հետո: Այս ամենի հետ հուսահատության աստիճան պոռթկումների պատճառ են դառնում սոցիոլոգիական հարցումները:
Մասնավորաբար, երեկ հրապարակվեց «Գելլափի» հերթական հարցումը, ըստ որի, նախորդ հարցման արդյունքների համեմատությամբ՝ «Հայաստան» դաշինքի ցուցանիշը աճել է 3,5 տոկոսով, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ 1,4 տոկոսով։ Արդյունքում, ըստ վերջին հարցման, «Հայաստան» դաշինքն առաջին տեղում է՝ 24,1 տոկոսով, երկրորդը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն է 23,8 տոկոս: «Պատիվ ունեմ» դաշինքն ունի 7,4 տոկոս:
Ինչպես արդեն առիթ ունեցել ենք նշել, ՔՊԿ-ի «կլոն» կամ սատելիտ 2-3 «միավորները» որևէ շանս չունեն խորհրդարան անցնելու, ինչը հաստատում է նաև նշյալ հարցումը: Ըստ այդմ, իշխող քաղաքական ուժը կորցրել է վերարտադրվելու բոլոր շանսերը, փոխարենը առարկայական են դարձել ընդդիմության՝ հենց առաջին փուլով կոալիցիա կազմելու միջոցով իշխանություն ստանալու հնարավորությունները: Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, հատուկ ծառայությունների կողմից անցկացվող հարցումներն առավել անմխիթարական են իշխանության համար»։

«Паст»: После каждого областного визита Пашиняна в правящей команде начинается настоящая «война»
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что после каждого областного визита Никола Пашиняна в кулуарах власти начинается настоящая «война»: Пашинян просто начинает «бить об стенки» ответственных лиц. Дело в том, что Пашиняна крайне раздражает то обстоятельство, что на каждом митинге он фактически видит одни и те же лица, которых возят на митинги в качестве мобильной «массовки». Однако, несмотря на все старания, надлежащее количество людей на предвыборных встречах не удается обеспечить. Никол Пашинян был особенно рассержен после встреч в Гюмри и Ванадзоре. Вместе с тем вспышки отчаяния провоцируют также социологические опросы.
В частности, вчера были опубликованы результаты  очередного соцопроса, проведенного MPG/Gallup, согласно которым рейтинг блока «Армения» возрос на 3,5%, а партии «Гражданский договор» – на 1,5%. Согласно последнему опросу, блок «Армения» занимает первое место – 24,1%, на втором месте «Гражданский договор» – 23, 8%, а на третьем месте блок «Честь имею» – 4,7% .
«Как уже отмечалось, у «клонов» или 2-3 сателлитов партии «Гражданский договор» нет никаких шансов пройти в парламент, что также подтверждается результатом этого соцопроса. Посему, правящая политическая сила потеряла все шансы на воспроизводство, вместо этого стали более реальными возможности оппозиции сформировать коалицию в первом туре и прийти к власти. Кстати, по нашим данным, опросы, проведенные спецслужбами, еще более неутешительны для властей», - пишет газета.