12.06.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպք
Արցախի Հանրապետությունում հունիսի 11-ին կատարվել է  43 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է  կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 14 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8263 քաղաքացու հետազոտություն, որից 875-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2759 դեպք: Կատարվել է 25 715 թեստավորում:

12.06.2021. В Арцахе за сутки выявлен 1 случай заражения коронавирусом
В результате 43 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 11 июня, выявлен 1 случай заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 14 носителей вируса, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 8263 человека, у 875 из них результаты тестов оказались положительными.
«В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2759 случаев заражения COVID-19, проведено 25 715 тестов», – сообщает министерство здравоохранения Арцаха.