«Converse4Women»՝ համապարփակ աջակցություն Կոնվերս բանկի կին վարկառուներին
Կոնվերս Բանկը Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի հետ կնքված վարկային պայմանագրի ներքո  ներգրավել է վարկային միջոցների հերթական տրանշը՝ 1  մլն դոլարին համարժեք դրամի   չափով՝ «Converse4Women» փաթեթի շրջանակում ֆինանսավորում իրականացնելու համար:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ փաթեթի շրջանակում  իրականացվում է ինչպես սկսնակ /startup/, այնպես էլ գործող բիզնեսի ֆինանսավորում շրջանառու միջոցների համալրման, հիմնական միջոցների ձեռքբերման եւ կրեդիտորական պարտքի մարման նպատակով՝ մինչեւ 7 տարի ժամկետով, մրցունակ պայմաններով: Դրանից կարող են օգտվել կին անհատ ձեռնարկատերերը, իրավաբանական անձինք, ում առնվազն 50% բաժնետերերը կամ ուղղակի և անուղղակի մասնակցությամբ վերջնական շահառուները կանայք են:
Առևտրի, սպասարկման, արտադրության, տուրիզ և գյուղատնտեսության ոլորտում բիզնեսով զբաղվող գործարարներին, ձեռնարկատերերին տրամադրվում է նաեւ անվճար ֆինանսական խորհրդատվություն, ինչպես նաեւ առաջարկվում են բանկային պրոդուկտներ՝ արտոնյալ պայմաններով:
Մասնավորապես, «Converse4Women»-ի  շրջանակում Բանկն առաջարկում է.
-Իրավաբանական անձ վարկառուների համար անվճար են ընթացիկ հաշիվների բացումը և վարումը, Ինտերնետ-Բանկ ծառայության տրամադրումը, առաջին տարվա համար՝ POS տերմինալներով վճարային քարտերի սպասարկումը և այլն:
-Ֆիզիկական անձ վարկառուների համար անվճար են խնայողական հաշվի բացումը և վարումը, փաթեթի գործողության ընթացքում մեկ Woman’s Card վճարային քարտի տրամադրումը և սպասարկումը: Իսկ մեկ Visa Classic, Visa Gold կամ Mastercard Gold վճարային քարտի տրամադրումը և սպասարկումը կիրականացվի 50% նվազեցված վճարով:

Converse Bank, under a loan agreement with the European Bank for Reconstruction and Development, has attracted another tranche of $ 1 million in loans under the Converse4Women package, the Bank said in a press statement.
Within the framework of the package, both start-ups and existing businesses are financed for working capital, acquisition of fixed assets or repayment of accounts payable for a period of up to 7 years, on competitive terms. It can be used by individual entrepreneurs - women, legal entities where at least 50% of shareholders, or ultimate beneficiaries with direct or indirect participation are women.
Free financial consulting services as well as banking products on preferential terms are provided to businessmen, entrepreneurs engaged in trade, service, production, tourism and agriculture sectors.
In particular, within the framework of "Converse4Women" the Bank offers:
- for legal entity borrowers - opening and maintenance of current accounts, providing Internet-Banking, servicing payment cards through POS terminals for the first year will be free of charge,
- for individual borrowers - opening and maintenance of savings account, provision and servicing of one Woman's payment card will be free of charge during the package period of validity. One Visa Classic, Visa Gold or Mastercard Gold payment card and servicing will be provided at 50% reduced fee.