«Converse4Women»՝ համապարփակ աջակցություն Կոնվերս բանկի կին վարկառուներին
Կոնվերս Բանկը Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի հետ կնքված վարկային պայմանագրի ներքո  ներգրավել է վարկային միջոցների հերթական տրանշը՝ 1  մլն դոլարին համարժեք դրամի   չափով՝ «Converse4Women» փաթեթի շրջանակում ֆինանսավորում իրականացնելու համար:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ փաթեթի շրջանակում  իրականացվում է ինչպես սկսնակ /startup/, այնպես էլ գործող բիզնեսի ֆինանսավորում շրջանառու միջոցների համալրման, հիմնական միջոցների ձեռքբերման եւ կրեդիտորական պարտքի մարման նպատակով՝ մինչեւ 7 տարի ժամկետով, մրցունակ պայմաններով: Դրանից կարող են օգտվել կին անհատ ձեռնարկատերերը, իրավաբանական անձինք, ում առնվազն 50% բաժնետերերը կամ ուղղակի և անուղղակի մասնակցությամբ վերջնական շահառուները կանայք են:
Առևտրի, սպասարկման, արտադրության, տուրիզ և գյուղատնտեսության ոլորտում բիզնեսով զբաղվող գործարարներին, ձեռնարկատերերին տրամադրվում է նաեւ անվճար ֆինանսական խորհրդատվություն, ինչպես նաեւ առաջարկվում են բանկային պրոդուկտներ՝ արտոնյալ պայմաններով:
Մասնավորապես, «Converse4Women»-ի  շրջանակում Բանկն առաջարկում է.
-Իրավաբանական անձ վարկառուների համար անվճար են ընթացիկ հաշիվների բացումը և վարումը, Ինտերնետ-Բանկ ծառայության տրամադրումը, առաջին տարվա համար՝ POS տերմինալներով վճարային քարտերի սպասարկումը և այլն:
-Ֆիզիկական անձ վարկառուների համար անվճար են խնայողական հաշվի բացումը և վարումը, փաթեթի գործողության ընթացքում մեկ Woman’s Card վճարային քարտի տրամադրումը և սպասարկումը: Իսկ մեկ Visa Classic, Visa Gold կամ Mastercard Gold վճարային քարտի տրամադրումը և սպասարկումը կիրականացվի 50% նվազեցված վճարով:

Converse4Women - комплексная поддержка женщин-заемщиков Конверс Банка
Конверс Банк, на основе кредитного соглашения с Европейским банком реконструкции и развития, привлек еще один транш в размере 1 млн. долл. США в виде кредитных ресурсов в рамках пакета Converse4Women. Об этом сообщают из банка.
В рамках пакета предлагается финансирование оборотного капитала, приобретения основных средств и погашения кредиторской задолженности как начинающим стартапам, так и действующему бизнесу, сроком до 7 лет на конкурентных условиях. Предложением могут воспользоваться индивидуальные предприниматели-женщины, юридические лица, где женщины составляют не менее 50 процентов от общего числа акционеров, или конечных бенефициаров с прямым или косвенным участием.
Бизнесменам, предпринимателям, занятым в сфере торговли, обслуживания, производства, туризма и сельского хозяйства предоставляются бесплатные финансовые консультационные услуги, а также банковские продукты на льготных условиях.
В частности, в рамках программы «Converse4Women» Банк предлагает:
- для заемщиков - юридических лиц, открытие и ведение текущих счетов, предоставление интернет-банкинга, обслуживание платежных карт через POS-терминалы в течение первого года будет бесплатным,
-для индивидуальных заемщиков - открытие и ведение сберегательного счета, предоставление и обслуживание одной платежной карты Woman's Card будет бесплатным в течение срока действия пакета. Одна платежная карта Visa Classic, Visa Gold или Mastercard Gold и их обслуживание - со скидкой 50%.