15.06.2021. Կորոնավիրուսի 82 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3784 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 82 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 227 առողջացած, գրանցվել է մահվան 1 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223805 դեպք, որոնցից 215455-ն` առողջացած, 4489-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1094 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5583 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2767 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1131239 թեստավորում:

Armenia has confirmed 41 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 223,805 as of 11 a.m. Tuesday, June 15, the Ministry of Health reports.
227 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 215,455.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,489. The figure does not include the deaths of 1,094 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,767 active cases. As many as 1,131,239 tests have been performed in the country since the disease outbreak.