Այդ մուրճը մենք օգտագործելու ենք շինարարության, երկիրը կառուցելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան
«Երեկ Արարատի մարզում մի խայտառակության, պարտության ուրվական էր շրջում, նաև  ձեր քաղաքի կենտրոնում մուրճը ձեռքին կապիկություններ էր անում»,-Մասիսում կայացած նախընտրական հանդիպման ժամանակ հայտնեց «Հայաստան» դաշինքի անդամ ՀՅԴ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
Հայտարարելով, որ չի զարմանում Նիկոլ Փաշինյանի վարքի վրա՝ ՀՅԴ ներկայացուցիչը շեշտեց. «Զարմանում ենք, որ Նարեկացի, Դրո ծնած, Վարդան, Դուշման ու Թաթուլ ունեցած ազգը ղեկավարում է մի ծաղրածու, խեղկատակ, որը երկիրը հասցրել է անդունդի եզրին և շարունակում է Քաջ Նազարի արշավը և մատ է թափահարում համայնքապետերի և քաղաքացիների դեմքին»:
«Հայաստան» դաշինքի անդամը, շեշտելով որ առաջիկա ընտրությունները սովորական չեն, այլ բախտորոշ են հայ ժողովրդի համար, հավելեց, որ ժողովուրդը գիտի, թե հունիսի 20-ին ում է ընտրելու և ում ձեռքից մուրճը վերցնելու և ուր է մտցնելու:
«Այդ մուրճը մենք օգտագործելու ենք շինարարության, երկիրը կառուցելու համար»,-Իշխան Սաղաթելյանի խոսքն ուղղեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և ներկայացրեց իր ղեկավարած դաշինքի նպատակադրությունները և աշխատելու մարտավարությունը:

Robert Kocharyan on Pashinyan’s hammer: ‘We will use that hammer to build the country’
ARF member Ishkhan Saghatelyan, an MP candidate of the Armenia bloc led by second President Robert Kocharyan, on Tuesday lambasted Nikol Pashinyan for brandishing a hammer during his election campaign rally in Ararat Province on Monday.
Addressing voters in the town of Masis, he said he is not surprised by Nikol Pashinyan's behavior, adding: "We are surprised that the nation that has Narekatsi, Dro, Dushman Vardan and Tatul is led by a clown, a fool, who has brought the country to the brink of collapse and continues the Nazar the Brave campaign, threatening the community heads and citizens.”
Highlighting that the upcoming snap parliamentary elections are not ordinary, but are fateful for the Armenian people, the politician expressed confidence the people will make a right choice.
"We will use that hammer for construction to build the country," Kocharyan said in turn, presenting the objectives pursued by his bloc and the tips for working.