ԶՈւ գնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
«...նիկոլի լկտիությունը հասել է իր գագաթնակետին: Բանական հատկանիշներից զուրկ այդ մոլագարը համառորեն երկիրը տանում է դեպի ներքին ու արտաքին բախումների: Նրան կանգնեցնելու տարբերակը մեկն է՝ հեռացնել, ապա մեկուսացնել ցանկացած ճանապարհով...
Մեկուսացնել, քանզի հանրային հարաբերություններում այդ տականքի հետագա մասնակցությունը հղի է ավելի սարսափելի հետևանքներով, քան արդեն ունենք... Ներհայկական անտրամաբանական զարգացումների արդյունքում մենք տարածաշրջանային երբեմնի գործոնից վեր ենք ածվել այլոց գրպանի մանրադրամի, որն ով ինչպես ուզում, այնպես էլ օգտագործում է...
Օգտագործում է անխնա, առանց հաշվի առնելու հայկական Ես-ը... Եվ այդ ամենը մեկի պատճառով... Հայը կորցրել է ինքնատիրապետումը և մոլորյալ հոտի նման գնում է այնտեղ, որտեղ նրան տանում է սրբություն չունեցող Հայոց բոլոր ժամանակների թիվ մեկ ինքնամոռաց տականքը...
Ժո՜-ղո՜-վու՜րդ, սա իրոք, գերեզմանափոր է... Մեր եղածի ու չեղածի գերազմանափորը, որը հանուն իր անձնականի (իսկ իականում, հանուն ոչնչի) պատրաստ է թաղել այն, ինչն արժանապատիվ հայի համար ոչ միայն արժեք, այլև ապրելու իմաստ է...»:

Colonel Senor Hasratyan, a former spokesman of the Artsakh Defense Army, took to Facebook late on Tuesday to denounce caretaker Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s statements during his election campaign rallies.
“Nikol's impudence has already reached its peak. Lacking intelligence, this maniac is persistently leading the country to internal and external conflicts. The only way to stop him is to remove him [from office] and then isolate him by any means,” he said.
Hasratyan warned that Pashinyan’s further involvement in public affairs is fraught with “more terrible consequences than we are facing today.” He blamed Pashinyan for turning Armenia from a “once regional player into a bargaining chip” for other countries.
“And all this because of one person ... Armenians have lost their self-control and, like a lost herd, go to where the number one scum of all times in Armenia leads them…
“Folks, he is really a gravedigger, who digs a grave for everything that we had and did not have, who is ready to bury everything that is not only valuable to dignified Armenians, but also the meaning of their life for his personal benefit (and in fact, for nothing),” Hasratyan said.