Հայկական «Արմենիա» ավիաընկերությունը սեզոնային չարտերային չվերթներ կիրականացնի Երևանից Բաթումի
«Արմենիա» հայկական ավիաընկերությունը կիրականացնի սեզոնային չարտերային չվերթներ Երևանից Բաթումի: Նշված ավիաընկերության առաջին չվերթն ավիափոխադրողն իրականացրել է երեկ, այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։
Տեղեկատվությունը տարածում է Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությունը:
Ըստ նրանց, Վրաստանի քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությանը ներկայացրած դիմումի համաձայն, Երևան - Բաթումի - Երևան չվերթները կիրականացվեն շաբաթը մեկ անգամ՝ մինչև հունիսի 22-ը, իսկ հունիսի 22-ից սեպտեմբերի 15-ը չվերթները կիրականացվեն շաբաթը երկու անգամ հաճախականությամբ (երկուսն էլ երեքշաբթի):
«Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությունը ավիաընկերությանը չարտերային ավիահաղորդակցության համար անհրաժեշտ թույլտվություն էր տրամադրել այս տարվա հունիսի 11-ին», – ասված է հաղորդագրության մեջ:

Armenian Airlines to operate seasonal charter flights from Yerevan to Batumi
Armenia Airlines will operate seasonal charter flights from Yerevan to Batumi. The first Armenia Airlines flight was carried out by the carrier on Tuesday, Georgian television channel 1TV reported, citing the Civil Aviation Agency.
According to the application submitted to the Georgian Civil Aviation Agency, Yerevan-Batumi-Yerevan flights will be operated once a week until June 22, and from June 22 to September 15 the flights will be carried out twice a week on Tuesdays.
"The Civil Aviation Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia issued a permit for charter flights on June 11 of this year," the agency said.