17.06.2021. Կորոնավիրուսի 96 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3814 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 96 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, առողջացել է 122 առողջացած, մեկ օրում գրանցվել է մահվան 1 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224000 դեպք, որոնցից 215655-ն` առողջացած, 4491-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1094 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5585 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2760 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1138719 թեստավորում:

Armenia has confirmed 99 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,000 as of 11 a.m. Thursday, June 17, the Ministry of Health reports.
122 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 215,655.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,491. The figure does not include the deaths of 1,094 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,760 active cases. As many as 1,138,719  tests have been performed in the country since the disease outbreak.