Արցախում  խաղաղապահ զորախմբի ռազմական ոստիկանության պարեկային երթուղիները օրական մոտ 200 կիլոմետր են կազմում
10:18 17/06/2021
Արցախում խաղաղապահ զորախմբի ռազմական ոստիկանության պարեկային երթուղիները օրական մոտ 200 կիլոմետր են կազմում
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակացմի զինծառայողները շարունակում են իրականացնել հրադադարի ռեժիմի պահպանման մոնիտորինգի և տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի անվտանգության ապահովման խնդիրները: Հաղորդում է ՌԴ ՊՆ-ն:
Ռուսաստանի պաշտպանության գերատեսչության տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ նախորդ օրը Մատաղիս-Քարվաճառ և հետադարձ երթուղով Ռուսաստանի ռազմական ոստիկանությունը ապահովել է 53 բեռնատարների տեղաշարժը, որոնք շինանյութ են մատակարարել պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի օկուպացրած բնակավայրերում քաղաքացիական ենթակառուցվածքները վերականգնելու համար: Բեռներում եղել են նաև սննդամթերք և տարբեր ապրանքներ:
«Քաղաքացիական տրանսպորտի և հումանիտար բեռների ուղեկցման խնդիրները կատարելուց բացի, Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի ռազմական ոստիկանության ստորաբաժանումը պարբերաբար մասնակցում է մարդասիրական գործողությունների շրջանակներում  Բերձորի միջանցքում անվտանգության ապահովմանը և պարեկություն իրականացմանը: Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի ռազմական ոստիկանության պարեկային երթուղիները օրական մոտ 200 կիլոմետր են կազմում:
Խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում պարեկություն իրականացնելիս հրադադարի ռեժիմի խախտումներ և ռուս զինծառայողների նկատմամբ սադրիչ գործողություններ չեն արձանագրվել»,-ասվում է  հաղորդագրության մեջ:

Russian peacekeeping contingent ensures the safety of the movement of civilian transport in Artsakh
The military personnel of the Russian peacekeeping continent continue to perform tasks to monitor compliance with the ceasefire and ensure the safety of the movement of vehicles, the Russian Defense Ministry reported.
Over the past 24 hours, on the route Madagiz – Kelbajar and back, the Russian military police provided security to 53 trucks that delivered construction materials for the restoration of infrastructure in the settlements of Nagorno-Karabakh, as well as food and various goods for local residents, the source said.
In addition to the tasks of escorting civilian transport and humanitarian supplies, the military police unit of the Russian peacekeeping contingent is regularly involved in ensuring security during humanitarian actions and patrolling the Lachin corridor. Every day, the length of the patrol routes of the military police of the Russian peacekeeping contingent is about 200 kilometers.
During the patrol of the area of responsibility of the peacekeeping contingent, there were no violations of the ceasefire and provocative actions against Russian servicemen.