Իրանի հարավ-արևմուտքում նախագահական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններից հետո քվեատուփեր տեղափոխող ուղղաթիռ է ընկել: IRNA գործակալության տարածած տեղեկությունը ներկայացնում է «Գազետա ռու»-ն:
Նշվում է, որ միջադեպի արդյունքում մեկ մարդ մահացել է, 11-ը վիրավորվել են:
Դեպքը տեղի է ունեցել Խուզեստան նահանգում, ասել է տարածաշրջանի նահանգապետ Քասեմ Սուլեյմանի Դաշտակին:
Հունիսի 18-ին Իրանում տեղի են ունեցել նախագահական ընտրություններ: Ի սկզբանե նախատեսվում էր, որ քվեարկությունը պետք է դադարեցվեր կեսգիշերից առաջ, բայց իշխանությունները թույլ տվեցին, որ դա արվի մինչև հաջորդ օրվա ժամը 2.00-ը:
Ըստ նախնական պաշտոնական տվյալների, առաջատարն է Իրանի դատական իշխանության ղեկավար Իբրահիմ Ռաիսին, որը հավաքել է ձայների ավելի քան 62%-ը՝ 28,6 միլիոնից 17,8 միլիոն: Ռաիսիի բոլոր մրցակիցները ճանաչել էին ընտրություններում նրա հաղթանակը:

В Иране разбился вертолет с избирательными урнами
Вертолет c избирательными урнами на борту после президентских и муниципальных выборов разбился на юго-западе Ирана, сообщение агентства IRNA передает Gazeta.ru.
Отмечается, что в результате происшествия погиб один человек, 11 пострадали.
Инцидент произошел в провинции Хузестан, об этом рассказал губернатор региона Касем Сулеймани Даштаки.
18 июня в Иране прошли президентские выборы. Голосование изначально планировалось провести до полуночи, однако власти разрешили это делать до 2.00 следующего дня (0.30 мск). Согласно предварительным официальным данным, на выборах лидирует глава судебной власти Ирана Ибрахим Раиси, набравший на данный момент более 62% голосов – 17,8 млн из 28,6 млн.