Ավտոբուսի վթարի հետևանքով Պերուում 27 մարդ է զոհվել
Պերուի հարավում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով 27 մարդ է զոհվել և 13 մարդ վիրավորվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ նրանք լեռնահանքային «Hochschild Mining» ընկերության աշխատակիցներ էին:
«Hochschild Mining PLC»-ն խոր ափսոսանքով հայտնում է, որ այսօր առավոտյան տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար Պալյանկատեայի հանքավայրից Պերուի հարավում գտնվող Արեկիպա քաղաք աշխատակիցներ տեղափոխող ավտոբուսի հետ: Հայտնում ենք, որ 27 մարդ է զոհվել և 13 վիրավոր կա»,- հատնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Hochschild Mining»-ը ոսկու և արծաթի արդյունահանման խոշոր ընկերություն է, որն ընդգրկված է Լոնդոնի ֆոնդային բորսայում: Նա նախագծեր ունի Հյուսիսային և Հարավային Ամերիկայում:

27 человек погибли в Перу в автоаварии с автобусом
Двадцать семь человек погибли и 13 пострадали в результате ДТП на юге Перу, они были работниками добывающей компании Hochschild Mining, пишет РИА Новости.
"Hochschild Mining PLC сообщает, что сегодня утром произошло дорожно-транспортное происшествие с автобусом, который вез рабочих с месторождения "Пальянкатеа" в город Арекипа на юге Перу. С глубоким сожалением сообщается о 27 погибших и 13 раненых", - говорится в сообщении, распространенном пресс-службой компании.
В настоящее время ведется расследование.
Hochschild Mining - крупная компания по добыче и производству золота и серебра, зарегистрирована на Лондонской фондовой бирже. У нее есть проекты в Северной и Южной Америке.