Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։
«Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ անելանելի վիճակներից կփորձեն բախումների տանել։ Բայց մենք սադրանքների չենք գնալու և կոչ եմ անում ժողովրդին չգնալ սադրանքների»,- քվեարկությունից հետո, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վահե Հակոբյանն ու հավելեց․
«Քվեատուփի մեջ իմ ձայն եմ դնում, քանի որ սա անհրաժեշտ է մեր սերունդներին։
Ինչ վերաբերում է  հակաքարոզչական նյութերի տարածման ահազանգին, որի մասին հայտարարություն տարածեց «Հայաստան» դաշինքը, ապա Վահե Հակոբյանն արձագանքեց․
«Պարզ է, թե ովքեր են կազմակերպել։ Շատ ցածր, էժան և նենգ գործողություններ են կատարում։ Փաստենք, որ առայժմ ներկա, ժամեր մնացած իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, դրանով է պայմանավորված ոչ ադեկտվատ գործողությունների շարունակութjունը։
Գիտեք երևի, որ Սիսիանում ճանաչված դատավորի անհիմն որոշմամբ խուզարկություններ են կատարվել «Հայաստան» դաշինքի գրեթե բոլոր շտաբերում և չորս շտաբի ղեկավարներ հրավիրվել են Երևան, որպեսզի բացատրություններ տան։ Սրա նպատակը մեկն է՝ գլխատեն կազմակերպչական աշխատանքը։ Իմ համար անհասկանալի է իրավապահ մարմինների պահելաձևը հիմա, մի քանի ժամ հետո ի՞նչ պատասխան են տալու»։
Անդրադառնալով Սյունիքում արձանագրված ընտրախախտումներին, մասնավորապես զինվորականներին ուղղորդելուն, Վահե Հակոբյանը համոզմունք հայտնեց, որ իշխանության ջանքերն անարդյունք են լինելու։
«Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու։ Ոչինչ չի ստացվելու, հոգեվարքի վերջին խռխռոցները ոչ մի արդյունք չի տալու։ Այս ամենն արձանագրվում է։ Դաշինքի իրավաբաններն արդեն հայտարարություն արել են։ Այս արձանագրությունները վաղվանից սկսած դրվելու են ի գործ»,- հայտարարեց Հակոբյանը։

Civil Contract will suffer a crushing defeat in Syunik – Vahe Hakobyan
Chairman of the Reviving Armenia Party Vahe Hakobyan, a candidate of MP from the Armenia bloc, cast his vote at the 4/53 polling station in Yerevan.
“The Armenia bloc will achieve a convincing and impressive victory. I do not rule out that due to a desperate situation they will try to provoke clashes. But we will not succumb to provocations, and I urge the people to avoid provocations either," Hakobyan told journalists after the vote.
As for the Armenia alliance's statement on the spread of materials against its leaders, Hakobyan slammed such actions as “deceitful”, adding the authorities are in “agony”.
“You probably know that by the decision of the well-known judge in Sisian, searches were conducted in almost all the campaign offices of the Armenia bloc and the heads of four offices were summoned to Yerevan to give explanations. They are only aimed at paralyzing the organizational work," the candidate said, denouncing such a conduct of the law enforcement agencies.
Touching upon the electoral violations reported in Syunik, in particular, attempts to persuade the military to vote for the candidates of the ruling Civil Contract Party, Vahe Hakobyan expressed confidence that the efforts of the authorities are “fruitless».
“They will suffer a crushing defeat in Syunik. It will produce no results. All these actions are being recorded. The lawyers of the bloc have already issued a respective statement. All the protocols will be investigated from tomorrow," Hakobyan said.