Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։
«Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ անելանելի վիճակներից կփորձեն բախումների տանել։ Բայց մենք սադրանքների չենք գնալու և կոչ եմ անում ժողովրդին չգնալ սադրանքների»,- քվեարկությունից հետո, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վահե Հակոբյանն ու հավելեց․
«Քվեատուփի մեջ իմ ձայն եմ դնում, քանի որ սա անհրաժեշտ է մեր սերունդներին։
Ինչ վերաբերում է  հակաքարոզչական նյութերի տարածման ահազանգին, որի մասին հայտարարություն տարածեց «Հայաստան» դաշինքը, ապա Վահե Հակոբյանն արձագանքեց․
«Պարզ է, թե ովքեր են կազմակերպել։ Շատ ցածր, էժան և նենգ գործողություններ են կատարում։ Փաստենք, որ առայժմ ներկա, ժամեր մնացած իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, դրանով է պայմանավորված ոչ ադեկտվատ գործողությունների շարունակութjունը։
Գիտեք երևի, որ Սիսիանում ճանաչված դատավորի անհիմն որոշմամբ խուզարկություններ են կատարվել «Հայաստան» դաշինքի գրեթե բոլոր շտաբերում և չորս շտաբի ղեկավարներ հրավիրվել են Երևան, որպեսզի բացատրություններ տան։ Սրա նպատակը մեկն է՝ գլխատեն կազմակերպչական աշխատանքը։ Իմ համար անհասկանալի է իրավապահ մարմինների պահելաձևը հիմա, մի քանի ժամ հետո ի՞նչ պատասխան են տալու»։
Անդրադառնալով Սյունիքում արձանագրված ընտրախախտումներին, մասնավորապես զինվորականներին ուղղորդելուն, Վահե Հակոբյանը համոզմունք հայտնեց, որ իշխանության ջանքերն անարդյունք են լինելու։
«Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու։ Ոչինչ չի ստացվելու, հոգեվարքի վերջին խռխռոցները ոչ մի արդյունք չի տալու։ Այս ամենն արձանագրվում է։ Դաշինքի իրավաբաններն արդեն հայտարարություն արել են։ Այս արձանագրությունները վաղվանից սկսած դրվելու են ի գործ»,- հայտարարեց Հակոբյանը։

Они в Сюнике потерпят сокрушительное поражение – Ваге Акопян
Председатель партии «Возрождающаяся Армения», член альянса «Армения» Ваге Акопян проголосовал на избирательном участке 4/53.
Победа альянса «Армения» будет убедительной и впечатляющей. Не исключаю, что из-за безвыходной ситуации попытаются спровоцировать столкновения. Но мы не поддадимся провокациям, и призываю народ также не идти на провокации»,- после голосования в беседе с журналистами сказал Ваге Акопян и добавил:
«Опускаю в урну свой голос, поскольку это необходимо для наших поколений.
Что касается сигналов распространения антиагитационных материалов, о котором альянс «Армения» сделал заявление, Ваге Акопян отметил:
«Ясно, кто это организовал. Очень низкие, дешевые и коварные действия. Отметим, что власть, которой остались считанные часы, в агонии, этим и обусловлены неадекватные действия.
Вы наверное знаете, что по решению известного судьи в Сисиане произведены обыски почти во всех штабах альянса «Армения», руководителей четырех штабов пригласили в Ереван для дачи объяснений. Мне непонятно сейчас поведение правоохранительных органов, а что ответят через несколько часов?».
Коснувшись зафиксированных в Сюнике избирательных нарушений, в частности, склонения военных к голосованию за представителя власти, Ваге Акопян выразил уверенность, что усилия власти будут безрезультатны.
«Они в Сюнике потерпят сокрушительное поражение. Ничего у них не выйдет, последний хрип агонии не будет иметь результата. Все это фиксируется. Юристы альянса уже выступили с заявлением. Все эти протоколы с завтрашнего дня будут изучены»,- заявил Акопян.