ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը Մոսկվայում կհանդիպի Լավրովի հետ
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդը հունիսի 21-24-ին կայցելի Մոսկվա և կհանդիպի Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ, գրում է Ria-ն։
«Հունիսի 21-24-ը ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդը կայցելի Մոսկվա՝ հանդիպելու Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների և խորհրդարանականների հետ: Նրանք կքննարկեն ԵԱՀԿ-ում անվտանգության և կայունության հետ կապված տարածաշրջանային և թեմատիկ հարցերի լայն շրջանակ», - ասում է մամուլի հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ Շմիդը կդիմի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության մշտական խորհրդին և կհանդիպի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
«Գլխավոր քարտուղարը ելույթ կունենա Եվրոպական անվտանգության միտումների և հեռանկարների վերաբերյալ միջազգային անվտանգության միջազգային մոսկովյան 9-րդ համաժողովում», - ասված է հայտարարության մեջ:

OSCE chief to meet with Lavrov, other high-level officials in Moscow
OSCE Secretary General Helga Maria Schmid will visit Moscow for meetings with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov, other high-level officials and parliamentarians from 21 to 24 June.
They will discuss a wide range of regional and thematic issues related to security and stability in the OSCE, the organization said in a press release on Sunday.
Schmid will address the Permanent Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) and meet with Secretary General Stanislav Zas.
The Secretary General will address the IX Moscow Conference on International Security on trends and prospects in European Security.