20.06.2021. Կորոնավիրուսի 60 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3410 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 50 մարդ, գրանցվել է մահվան 3 դեպք: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած  տվյալներով, հունիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224227 դեպք, որոնցից 216049-ն` առողջացած, 4498-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1095 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5393 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2585 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1149863 թեստավորում:

Armenia has confirmed 60 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,227 as of 11 a.m. Sunday, June 20, the Ministry of Health reports.
50 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,049.
The COVID-19 death toll has increased by 3 to 4,498. The figure does not include the deaths of 1,095 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,585 active cases. As many as 1,149,863 tests have been performed in the country since the disease outbreak.