23.06.2021. Կորոնավիրուսի 100 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3881 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 100 նոր դեպք: Առողջացել է 48 մարդ: Մեկ օրում, ըստ առողջապահության նախարարության, կորոնավիրուսից մեկ մարդ է մահացել:
ԱՆ ներկայացրևած տվյալներով, հունիսի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224430 դեպք, որոնցից 216230-ն` առողջացած, 4503-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1096 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5599 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2601 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1160290 թեստավորում:

Armenia has confirmed 100 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,430 as of 11 a.m. Wednesday, June 23, the Ministry of Health reports. 48 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,230.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,503. The figure does not include the deaths of 1,096 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,601 active cases. As many as 1,160,290 tests have been performed in the country since the disease outbreak.