Արմեն Չարչյանի նկատմամբ խափանման միջոցի վերաբերյալ դատարանի որոշումը կհրապարակվի այսօր
«Իզմիրլյան» ԲԿ-ի ղեկավար, բժիշկ-վնասվածքաբան, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի նկատմամբ կալանավորման կիրառման հարցի քննարկումն ավարտվել է կեսգիշերին մոտ։ Արմեն Չարչյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը հայտնում է, որ դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու համար։
«Բավականին լարված և ծավալուն քննարկում է տեղի ունեցել։ Դատական ակտը կհրապարակվի 23.06.2021թ.»,- տեղեկացնում է պաշտպանը։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Չարչյանը ձերբակալվել էր մի ձայնագրության հիմքով, որտեղ նա ԲԿ աշխատակիցներին հորդորում, խնդրում, պահանջում է մասնակցել ընտրություններին՝ նշելով, որ կարող է ստուգել նրանց մասնակցել-չմասնակցելու փաստը։
Նա մոտ 40 ժամ մնաց անազատության մեջ, ապա դատարանը ձերբակալումը ոչ իրավաչափ ճանաչեց։ Երեկ ՀՔԾ քննիչը Չարչյանին կալանավորելու միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան։ Հայտնի բժիշկը, որն ընդգրկված է «Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակում հայտարարել է, որ իր դեմ քաղաքական տեռոր է իրականացվում, ցուցմունք չի տվել, մեղադրանքն էլ չի ընդունում։

Решение о мере пресечения в отношении Армена Чарчяна будет обнародовано сегодня
Обсуждение вопроса о применении ареста в отношении главы медцентра «Измирлян», профессора Армена Чарчяна завершилось к полуночи. Защитник Чарчяна Эрик Алексанян сообщает, что суд удалился в совещательную комнату с целью принятия решения.
«Состоялось достаточно напряженное и масштабное обсуждение. Судебный акт будет обнародован 23.06.2021г.».- сообщает адвокат.
Напомним, что Армен Чарчян был задержан на основе записи, в которой он иснтруктирует работников МЦ, просит, требует принять участие в выборах, отметив, что может проверить факт их участия/неучастия.
Он остался в несвободе около 40 часов, после чего суд признал задержание неправомерным.
Накануне следователь Спецследственной службы представил в суд ходатайство об аресте Чарчяна.
Врач, который является членом избирательного списка альянса «Армения», заявил, что в его отношении осуществляется политический террор, отказался от дачи показаний, вину не признает.