Պուտինը վճռական է անվանել Ռուսաստանի ներդրումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման գործընթացում
Ռուսաստանի ներդրումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում որոշիչ է եղել։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, գրում է Tass-ը։
«Ռուսաստանի վճռական ներդրմամբ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտությունը դադարեցվել է», - ասել է Պուտինը՝ Մոսկվայի՝ միջազգային անվտանգության IX համաժողովի մասնակիցներին և հյուրերին ուղղված տեսաուղերձում, որը հրապարակվել է Կրեմլի կայքում։
Պուտինը նշել է, որ ռուս խաղաղապահները հուսալիորեն երաշխավորում են տարածաշրջանում խաղաղությունն ու անվտանգությունը, շատ բան են անում հումանիտար իրավիճակը բարելավելու, տարածքներն ականազերծելու և սոցիալական ենթակառուցվածքները վերականգնելու համար:

Вклад России в урегулирование конфликта вокруг Нагорного Карабаха был решающим, считает президент РФ Владимир Путин. Об этом пишет ТАСС со ссылкой на сайт Кремля.
"При решающем вкладе России остановлен конфликт в Нагорном Карабахе", - сказал глава государства в видеообращении к участникам и гостям IX Московской конференции по международной безопасности, опубликованном в среду на сайте.
Путин отметил, что российские миротворцы надежно гарантируют мир и безопасность в регионе, многое делают для улучшения гуманитарной ситуации, разминирования территорий и восстановления социальной инфраструктуры.