Պուտինը վճռական է անվանել Ռուսաստանի ներդրումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման գործընթացում
Ռուսաստանի ներդրումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում որոշիչ է եղել։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, գրում է Tass-ը։
«Ռուսաստանի վճռական ներդրմամբ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտությունը դադարեցվել է», - ասել է Պուտինը՝ Մոսկվայի՝ միջազգային անվտանգության IX համաժողովի մասնակիցներին և հյուրերին ուղղված տեսաուղերձում, որը հրապարակվել է Կրեմլի կայքում։
Պուտինը նշել է, որ ռուս խաղաղապահները հուսալիորեն երաշխավորում են տարածաշրջանում խաղաղությունն ու անվտանգությունը, շատ բան են անում հումանիտար իրավիճակը բարելավելու, տարածքներն ականազերծելու և սոցիալական ենթակառուցվածքները վերականգնելու համար:

Russia made a landmark contribution to ironing out the conflict around Nagorno-Karabakh, Russian President Vladimir Putin said on Wednesday, according to TASS.
"With Russia’s landmark contribution, the conflict in Nagorno-Karabakh was stopped," the Russian leader said in a video message to the participants and guests of the IX Moscow Conference on International Security posted on the Kremlin website on Wednesday.
Russian peacekeepers guarantee peace and security in the region and do a lot to improve humanitarian situation, demining territories and restoring social infrastructure, Putin noted.