24.06.2021. Կորոնավիրուսի 103 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3452 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 103 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 82 մարդ, մահվան 2 դեպք է գրանցվել:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224533 դեպք, որոնցից 216312-ն` առողջացած, 4505-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1096 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5601 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1 163742 թեստավորում:

Armenia has confirmed 103 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,533 as of 11 a.m. Thursday, June 24, the Ministry of Health reports. 82 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,312.
The COVID-19 death toll has increased by 2 to 4,505. The figure does not include the deaths of 1,096 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,620 active cases. As many as 1,163,742 tests have been performed in the country since the disease outbreak.