Ժամը 17։00-ին դատախազության դիմաց տեղի կունենա բողոքի ակցիա՝ ի աջակցություն Արմեն Չարչյանի
Երեկ՝ հունիսի 23-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է  «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, դոկտոր-պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին կալանավորելու՝ Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը։
««Հայաստան» դաշինքը կատարվածը գնահատում է ակնհայտ քաղաքական հետապնդում․ իշխանությունը հավատարիմ է մնում եռամյա ծայրահեղ ապօրինությունների շարունակման գործելաոճին։
Արմեն Չարչյանի փաստաբանները հրատապ միջնորդություն են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ խնդրելով իրացնել հայեցողական լիազորությունը՝ վերացնել կալանավորումը որպես խափանման միջոց։
Հայտնում ենք, որ այսօր՝ հունիսի 24-ին, ժամը 17:00-ին բողոքի ակցիա տեղի կունենա դատախազության դիմաց», - այս մասին նշված է «Հայաստան» դաշինքի հայտարարության մեջ։

В 17:00 у здания Генпрокуратуры состоится акция – в поддержку Армена Чарчяна
Накануне, 23 июня, суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы об аресте члена альянса «Армения», директора медцентра «Измирлян» Армена Чарчяна.
«Альянс "Армения" оценивает произошедшее как явное политическое преследование: власти остаются верными стилю продолжения 3-летних  беззаконий.
Адвокаты Армена Чарчяна представили срочное ходатайство Генпрокурору РА Артуру Давтяну. Ходатайством попросили  воспользоваться дискреционными полномочиями – отменить арест в качестве меры пресечения.
Сообщаем, что сегодня, 24 июня, в 17:00,  состоится акция протеста у здания Генпрокуратуры», – говорится в заявлении альянса «Армения».