Ոսկե մեդալի ու չեմպիոնական տիտղոսի համար կպայքարեն բռնցքամարտիկներ Արթուր Բազեյանն ու Համբարձում Հակոբյանը
14:57 24/06/2021
Իտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում այսօր կկայանան բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչները, որտեղ Հայաստանն ունի երկու ներկայացուցիչ։
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ ոսկե մեդալի ու չեմպիոնական տիտղոսի համար կպայքարեն 56 կգ քաշային  Արթուր Բազեյանն ու 81 կգ քաշային Համբարձում Հակոբյանը։
Եզրափակիչները կմեկնարկեն Երևանի ժամանակով ուղիղ 22–ին։ Բազեյանի մրցակիցը կլինի իռլանդացի Ադամ Բրաիան Հեսսիոնը, իսկ Հոկոբյանը կմրցի ռուս Նիկիտա Վորոնյովի հետ։
Հայ մարզիկների հետ մրցավայրում է նաև Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը։

Armenian boxers Artur Bazeyan and Hambardzum Hakobyan to fight for gold at European C'ships
The finals of the EUBC U22 European Boxing Championships will take place in the Italian town of Roseto degli Abruzzi on Thursday, featuring two Armenian athletes.
Armenian boxers Artur Bazeyan (56 kg) and Hambardzum Hakobyan (81 kg) are set to compete for gold and the champion’s title in the finals, the Boxing Federation of Armenia reported.
The finals will start at 10pm Yerevan time. Bazeyan will face Adam Brian Hession from Ireland, while Hokobyan’s rival is Nikita Voronyov from Russia.
President of the Armenian Boxing Federation Hovhannes Hovsepyan has also left for the championships with the two Armenian boxers.