«Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի բուժաշխատողները շարունակում են բնականոն աշխատանքը և կատարում իրենց առաքելությունը՝ ապահովելով մեր քաղաքացիներին անհրաժեշտ բուժօգնություն։
«Երեկ մեր բժիշկների կողմից եղան էմոցիոնալ որոշ արտահայտություններ կապված հարգարժան մեր տնօրենի՝ Արմեն Չարչյանին կալանավորելու դատարանի կայացրած որոշման փաստի հետ:
Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ շարունակում ենք մեր աշխատանքը՝ հավատարիմ մնալով Հիպոկրատի երդմանը՝ ակնկալելով «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին շուտափույթ տեսնել ազատության մեջ»,- նշված է Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնի տարածած հայտարարության մեջ:

The staffers of Yerevan’s Izmirlian Medical Center continue working normally despite a court ruling to arrest the hospital head, Armen Charchyan, for one month for “electoral offence”.
“Yesterday our doctors made some emotional statements concerning the court ruling to arrest our esteemed director, Armen Charchyan,” the hospital said in a statement on Thursday.
"We officially announce that we continue our work adhering to the Hippocratic Oath, looking forward to the release of Director of the Izmirlian Medical Center, Professor Armen Charchyan as soon as possible," the statement said.