Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր
Պայմանավորված արաբական անապատներից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ հունիսի 24-28-ը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է խիստ բարձր ջերմային ֆոն:
Այս մասին հայտնում են ԱԻ նախարարությունից ու մանրասմանում, որ Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում ցերեկային ժամերին սպասվում է +39…+40 աստիճան։
Հունիսի 24-28-ը նշված գոտիներում սպասվում է նաև բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր։ Խորհուրդ է տրվում ժամը 11։00-ից մինչև 17։00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից։

Due to the penetration of the tropical warm air wave from the Arabian Desert, high thermal background throughout the Republic is predicted on June 24-28, Hydromet meteorological service reported on Thursday. According to the source, in the valley and foothills of Ararat, in the foothills of Vayots Dzor province, in the valleys of Syunik province and in Yerevan city in the daytime +39․․․+40 degrees is predicted.
On June 24-28, high risk of fire in the mentioned territories is also predicted. The intensity of UV radiation is predicted to be above normal. It is recommended to avoid direct sunlight from 11:00 to 17:00, the source said.